Hold Karlovi Svobodovi

Kvarteto 4 Tenori krátko po prevzatí Zlatej platne Supraphonu za svoj nový album Láska prý prichádzajú s videoklipom k piesni Krev toulavá hitmakera Karla Svobodu, ktorého nedožité 85. narodeniny si pripomíname tento rok. Jeho song zo slávneho televízneho seriálu Cirkus Humberto s textom Karla Šípa naspieval pred 35 rokmi Karel Gott. K poslucháčom sa teraz pieseň vracia v novom aranžmáne šitom na mieru 4 Tenorom. 

Videoklip k piesni Krev toulavá so 4 Tenormi natočil režisér Matěj Říha. Pre 4 Tenorov vybral výnimočné priestory Lobkowiczkého paláca na Pražskom hrade, kde vznikli krásne zábery, ktoré sprevádzajú slávnu pieseň. 4 Tenori ju vydali na svojom druhom, vlani vydanom albume Láska prý. Pozornosť na albume vzbudila tiež novoobjavená a dovtedy nikdy nenaspievaná pieseň Karla Svobodu Pýcha předchází pád.

Marian VojtkoPavel VítekMichal Bragagnolo a Jan Kříž zažívajú so zoskupením 4 Tenori čoraz väčšie úspechy, ktoré sa odzrkadľujú nielen v zlatých a platinových platniach za ich dva radové albumy, ale tiež vo veľkom záujme o ich koncerty, ktoré bývajú väčšinou okamžite vypredané. Počas blížiaceho sa leta 4 Tenori odspievajú špeciálne Hradozámocké turné po českých a slovenských nádvoriach. Prijali tiež pozvanie do šou Královny popu i na na niekoľko festivalov. Už teraz je takmer vypredaný ich vianočný koncert, ktorý sa bude konať 15. decembra 2023 v pražskej Lucerne. A už sa im plnia aj diáre na roky 2024 a 2025, kedy ich čakajú nielen ďalšie koncerty s Filharmóniou Bohuslava Martinů, ale tiež niekoľko zahraničných vystúpení.