Horšie už to nebude

Nabitý pop a svieža energia – to je talentovaná skupina Pilot, ktorá patrí medzi nové objavy českej popovej scény a teraz prichádza s novým singlom a videoklipom Horší už to nebude. Štvorica mladých muzikantov nadväzuje na predchádzajúce pozitívne prijaté piesne Éterická, Za sebou či rádiovo úspešnú skladbu Běž. Kapela svojou hravou novinkou reaguje na súčasnosť. K piesni vznikol ešte koncom roka bláznivý videoklip, v ktorom vystupuje skupina v kurióznych kostýmoch netopiera či v ochranných oblekoch a na rôznych miestach Prahy tak vítala príchod nového roka.

Horší už to nebude je song o konci toho najšialenejšieho roka, ktorý väčšina z nás zažila. Pôvodne sme chceli v texte spomínať na všetko zlé, čo sa dialo, celý rok vyhejtovať, potom nám ale napadlo celé to otočiť a pozrieť sa na to z pozitívnej stránky, že to najhoršie už máme za sebou – dno sme si obhliadli zo všetkých strán, a môžeme naspäť hore, komentuje novinku frontman a spevák Daniel Hrdlička.

Po hudobnej stránke sa Pilot drží svojho originálneho štýlu plného pozitívnej energie, silných melódií a roztancovaných refrénov. O natáčaní spevák hovorí s úsmevom: Vo videoklipe sme sa pasovali do takej Hare Krišna úlohy. Ráno sme sa prezliekli do kostýmu netopiera a zavesili sme obrovskú sedem metrovú plachtu s názvom skladby na Letnú na Stalina, čím sa celý klip začína. Plachta zostala na Letnej celý deň, šírili sa nejaké fotky na letenských facebookových skupinách, kde ľudia riešili, čo to má znamenať. Súčasťou natáčania bol i busking sprievod od Prašnej brány až na Václavské námestie, počas ktorého sa vybrala finančná podpora putujúca na pomoc nemocniciam.