Krajčo s Martausovou sú Hviezdári

Jedna z najpopulárnejších kapiel súčasnosti, skupina Kryštof, vydáva v spolupráci so slovenskou pesničkárkou Simou Martausovou nový singel Hvězdáři. Hudbu aj text zložil Richard Krajčo, produkcie sa ujal Ondřej Fiedler a o mix a mastering sa postaral Ecson Waldes. Singel je predzvesťou tretieho pokračovania populárnej vinárskej komédie Bobule, ktorú hudba kapely Kryštof sprevádza už od úplného začiatku.

Keď nás filmári oslovili aj na svoju trojku, urobilo nám to opäť radosť. Mali sme už niekoľko rozpracovaných piesní na album, ktorý budeme vydávať v roku 2021, a voľba padla na duet, ktorý som napísal pre kapelu a Simu Martausovú. Sima nás totiž pred dvoma rokmi oslovila na spoluprácu a tak sa všetko pekne prepojilo dohromady. Máme radi jej pesničky a ich energiu, takže sme boli radi, že sa jej song, v ktorom som sa prvý raz pokúsil o slovenský text, zapáčil, opisuje spoluprácu Richard Krajčo.

Spolupráca s Richardom Krajčom a celou kapelou Kryštof mi urobila radosť. Mám rada ich hudbu a celé to bola krásna skúsenosť. Richard zložil celú pieseň, dokonca aj so slovenským textom, čo je veľmi obdivuhodné. Som rada, že som sa toho celého zúčastnila – obľúbila som si aj ostatných členov kapely, aj Richardovu Karin, s ktorou som sa vďaka natáčaniu zoznámila, dopĺňa speváčka Sima Martausová.

Natáčanie filmu 3Bobule začalo v prvej polovici júla prekvapivo v Prahe, ale po troch dňoch sa filmári presunuli na južnú Moravu, kde s prestávkami pracovali do polovice augusta. Rovnako ako v predošlých dvoch filmoch sa dej točí okolo Terezy Ramby, Kryštofa Hádka, Lukáša Langmajera a Miroslava Táborského. Film 3Bobule sa v kinách objaví 12. marca 2020.