Hurikán Dalibor Janda oslavuje, bude to Velký flám

Tento rok uplynie neuveriteľných 35 rokov od momentu, kedy vydavateľstvo Supraphon vydalo spevákovi Daliborovi Jandovi prvý vinylový singel s jedným z jeho veľkých hitov Jahodový koktejl. Táto pieseň, samozrejme nebude chýbať na práve vychádzajúcom výbere jeho najväčších hitov Velký flám, ktorý ponúka originálne nahrávky Dalibora Jandu z rokov 1983 až 2018.

Kompilácia vznikla v dramaturgickej spolupráci Dalibora Jandu a hudobného publicistu Miloša Skalku. Zostava poprvýkrát prepája nesmrteľné Jandove hity z katalógu Supraphonu s tým najlepším, čo vznikalo od roku 1992 vo firme Hurikán Records. Dvojalbum Veľký flám, ktorý vychádza na 2CD i digitálne v piatok 23. marca 2018, predstaví Jandov najzásadnejší a doposiaľ najúplnejší hudobný portrét.

Trojnásobný zlatý slávik pokrstí svoj narodeninový dvojalbum hneď dvakrát – prvýkrát na svojom megakoncerte Dalibor Janda 65 — říká si Hurikán…, organizovanom k 65. narodeninám v pražskej Lucerne dnes, 19. marca 2018 a druhýkrát o dva dni neskôr, v deň svojich narodenín 21. marca v predajni Supraphon Musicpoint na Jungmannovom námestí 17 v Prahe 1, kde sa uskutoční stretnutie s fanúšikmi a autogramiáda.

Už vypredaný narodeninový koncert Dalibor Janda 65 — říká si Hurikán… pomôže Nadačnému fondu Sudička, ktorý podporuje pacientov s očnými ochoreniami. Z každej predanej vstupenky mu organizátori venujú symbolických 65 českých korún.