Instinct majú nový singel a video k nemu

Kapela Instinct zverejnila svoj siedmy singel Človek aj spolu s lyric videom. Skladba vznikla na album ako posledná a podľa členov kapely je určite najsilnejšia z celého albumu. Keď som si prečítal text Ľuboša Zemana, hneď ma zaujal, pretože som v ňom cítil niečo silné, niečo, čo by sa mali ľudia dozvedieť, pretože v ňom bolo toľko pravdivých myšlienok, nad ktorými by sa mal každý zamyslieť, hovorí gitarista Miro Maršík.

Pieseň bola tentokrát vyprodukovaná v pražskom štúdiu Rooftop, v spolupráci s producentom Ondřejom Žatkuliakom.

Vďaka singlu Človek sme spoznali skvelú ženu plnú optimizmu, ktorá bojuje s rakovinou a je jasným prikladom výroku: Žiješ len raz, nech to má spád. A aj cez všetky prekážky bojuje, žije naplno, smeje sa a je plná optimizmu a je pre nás veľkou inšpiráciou. Pri počúvani tejto piesne ma napadlo, že nám raz písala ako jej naša hudba pomáha v boji so zákernou chorobou. Rozhodli sme sa preto s chlapcami, že ju jedeň deň prekvapíme a vezmeme spolu s nami na festival, kde sme vtedy hrali, aby s nami prežila jeden deň, spomína spevák Lukáš Ciho.

Kapela Instinct minulý rok vydala svoj debutový album Na inzerát a uskutočnila svoje prvé samostatné turné na Slovensku a v Prahe. Na scéne je už 6 rokov a tvoria ju dvaja Slováci a dvaja Česi. Medzi ich najznámejšie piesne patria skladby Na život a na smrť, Medzitým alebo Zlodej slnečníc.