Marco Rajt prichádza s vianočným klipom

Huslista Marco Rajt má na svojom konte dva albumy, na ktorých nájdeme skvelé známe i menej známe rockové skladby v jeho vlastných aranžmánoch, upravené pre skvelý nástroj, ktorému vládne – husle. Tento raz sa nechal uniesť atmosférou blížiacich sa najkrajších sviatkov roka – Vianocami a pripravil pre seba, svojho syna a samozrejme všetkých fanúšikov krásny vianočný videoklip k piesni You Raise Me Up, ktorú poznáme v excelentnom podaní Josha Grobana, ale coververzii neodolali ani chlapci z kapely Westlife a medzi svoje najobľúbenejšie skladby ju zaradil André Rieu.

Marco Rajt si túto skladbu vybral, nakoľko sám je veriaci a chcel cez ňu priblížiť atmosféru Vianoc, ktoré sú o emóciách, tých najsilnejších a hlavne o rodine. Pieseň ma neskutočne dojíma a zaujala, lebo má krásny text, hovorí s hlasom plným dojatia citlivý huslista a pokračuje: Hovorí o sile, ktorú ti dodá Ježiš, keď aj spadneš na dno, on príde a zodvihne ťa, aby si kráčal ďalej. Osobne prežívam momentálne zložité rodinné obdobie, nakoľko otec bojuje s vážnou chorobou, o to viac chápem význam slov textu. Môj otec bol učiteľ, keď prišiel zo školy, učil mňa, priviedol ma k hudbe, potom som už sám cvičil niekoľko hodín denne, lebo hra na husle je aj o drilovaní. Nikdy som to však neoľutoval a aj na synovi vidím záujem, tak verím, že čo mňa naučil môj otec, to posuniem a odovzdám synovi.

Postup vzniku videoklipu bol veľmi prozaický. Najprv som urobil audio časť v štúdiu TC Lemons v Bratislave, a potom sme sa vybrali do Kremnických vrchov, kde sme spoznali úžasného pána, prezrádza nadšený Marco Rajt. Ten nám zapožičal svoju modrú chalúpku, kde sa nakrúcali interiérové krásne, atmosférou Vianoc voňajúce zábery a v hlavnej úlohe si to všetko užíva môj syn. Všetko sme doladili v báhonskom kostole, kde je krásny drevený oltár. Celé to manažovala moja asistentka Mária Hollá, ktorá dokázala prakticky uskutočniť myšlienky, ktorých bolo okolo klipu neúrekom.