Hymnická Aj tak sme stále frajeri neustále búra štadióny

Hity legendárneho Petra Nagya sú stále v kurze, čo momentálne dokazuje pieseň Aj tak sme stále frajeri, ktorá aktuálne ožíva v spojení s Majstrovstvami sveta v hokeji. Hashtag #ajtaksmestalefrajeri je jedným z najpoužívanejších na Instagrame. Speváka, skladateľa a hitmakera Petra Nagya to samozrejme teší, pretože túto pieseň nevynechá na žiadnom koncerte. Megahit nebude chýbať ani na veľkolepom česko-slovenskom turné, ktorým legenda našej hudobnej scény oslávi 60-tku a zastaví sa v jedenástich mestách od Košíc až po Prahu.

Som rád, že tento hashtag #ajtaksmestalefrajeri používajú najviac športovci hrdí na svoj výkon a takisto fanúšikovia hokeja a futbalu. Raz som stál v aute Bratislave na semaforoch pri štadióne a počul som naživo, ako niekoľko tisíc ľudí spieva moju pieseň. Ten úžasný pocit radosti sa nedá ani opísať, prezradil Peter Nagy, ktorý má na konte 16 albumov, z ktorých sa doteraz predalo vyše dva milióny nosičov.

Túto pieseň si objednali futbalisti FC Viktoria Plzeň, keď sa stali majstrami českej futbalovej ligy a podobne to bolo pri oslavách víťazstva majstrov 2009/2010 v hokeji – hokejistov HC Košice na oslavách na námestiach. Priatelia mi často hovoria, že to je neoficiálna hokejová a futbalová hymna a fanúšikovia ju často spievajú aj počas zápasu, teší sa z úspechu piesne Peter Nagy.

Podľa ankety jedného slovenského denníka si megahit Aj tak sme stále frajeri spieva každý rok tiež najviac maturantov.

Som rád, že ani za čias hlbokého Mečiarizmu som nedovolil, aby sa táto pieseň stala hymnou politickej strany vo voľbách. Máme na to so spoluautorom Julom Kinčekom rovnaký názor. Nenechali sme sa uplatiť. A všetci, čo to pamätajú vedia, že išlo o čísla so šiestimi nulami. Som v tomto nepodplatiteľný, na rozdiel od niektorých mojich kolegov, uzatvára Peter Nagy.

Nielen tento hit, ale aj ďalšie, ktoré v histórii slovenskej populárnej hudby možno bez mihnutia oka označiť za kultové, zaznejú na Peter Nagy 60 CZ/SK Tour:
02.10. Nitra
09.10. Košice
10.10. Žilina
15.10. Bratislava
16.10. Otrokovice
22.10. České Budějovice
23.10. Teplice
24.10. Olomouc
28.10. Ostrava
29.10. Brno
31.10. Praha