Igor Orozovič s Anetou Langerovou

Všestranný český umelec Igor Orozovič vydáva novú uhrančivú horkosladkú pieseň plnú spomienok, lásky, nádeje i otázok. Pop-šansónovo ladenú skladbu Je to dávno naspieval spoločne s Anetou Langerovou.

Videoklip k novinke vtiahne divákov a diváčky do mozaiky výjavov, ktoré rozvibrujú ich fantáziu i emócie. Sú to črepiny spomienok či príbehov? Kto je tajomný pán s pizzou? Kto píše odkaz babičke v ružovom svetri? Kto na koho spomína? Kto má koho rád?

Podobne ako nie je potrebné vysvetľovať zmysel básní, tvorcovia nechcú dovysvetľovať vizualizáciu piesne. V hlavách divákov a diváčok tak môže vzniknúť tisíc ďalších príbehov a môžu sa vyrojiť tisíce spomienok. V klipe sa po boku Igora Orozoviča a Anety Langerovej objavujú tiež tanečný súbor Dekkadancers, herci Rostislav Novák starší, Jakub Albrecht a ďalší.

Igor ma oslovil, či by som s ním naspievala pieseň, poslal mi ju a mne sa ten nápad páčil. Nahrávanie bola zábava, bol to dialóg, rovnako ako je to aj v piesni. Páči sa mi Igorovo premýšľanie nad hudbou ako nad živou bytosťou, hovorí na margo spolupráce Aneta Langerová.

Mal som pre túto pieseň jasnú predstavu veľmi krehkého jemného spevu a bol som zvedavý, ako k tomu Aneta pristúpi. Pri nahrávaní sme spoločne hľadali najúprimnejší výraz. Bola to skutočná tvorba. I keď je to zdanlivo len pár slov, tak práve preto musia byť usadené správne, dodal k novej nahrávke Igor Orozovič.