Imodium zintenzívnili Proud

Imodium (Autor foto: Michal Havlíček / Zdroj foto a info: Supraphon)

Skupina Imoduium ponúkla fanúšikom svoju zatiaľ poslednú platňu s názvom Valerie pred troma rokmi. V tomto roku ale ohlásila vydanie svojho v poradí piateho albumu, ktorý nazvala Element. Aktuálne predstavuje prvú ochutnávku z tohto albumu, skladbu Proud. Ako hosť sa v skladbe objavuje spevák Michal Skořepa (Stroy, Jesus, Christ Superstar).

Proces skladania je pre mňa vždy vyčerpávajúci a náročný, ale o to euforickejšie je potom, keď môžeme konečne ponúknuť niečo nové. Opäť skúšame trochu iný zvuk a ja prístup k tvorbe. Z nadchádzajúceho albumu cítim veľké vzrušenie, hovorí spevák a gitarista Thom.

Imodium nahrávajú v domovskom Broumově, v samom srdci tamojšieho Benediktínskeho kláštora, kde nedávno vzniklo nové nahrávacie štúdio. Naživo predstaví nový album na jesennom turné.

Keď sme sa ocitli uprostred monumentálneho kláštora, v ktorom k nášmu údivu vzniklo krásne nahrávacie štúdio, nebolo nad čím váhať. Celá tá stavba je taká silná a energická, výhľad do kláštorných záhrad je absolútne upokojujúci. Úplne nás to pohltilo, tvrdí basgitarista Ronoon.

A aká nová platňa bude? Trochu iná ako tá predošlá. Rozhodne ale môžem povedať, že zostávame verní gitarám a energii, dodáva gitarista Daniel.

Vo februári kapela zverejnila dokument Bory, ktorý opisuje ich minuloročnú návštevu v plzenskej väznici, kde odohrala koncert pre trestancov. Film vytvoril dvorný fotograf kapely Michal Havlíček.

Mnohí už vedia, že často hráme na všemožných miestach – mohli by sme o tom rozprávať donekonečna. Koncert v borskej väznici určite patrí k tým výnimočným, na ktoré do smrti nezabudneme. Odohráva sa tam veľa príbehov. Predovšetkým stretnutie s väzenským kaplánom Blažejom bolo veľmi inšpirujúce. Všetko je v tom filme, konštatuje Thom.