IMT Smile oslavujú tridsiatku

Od úplne prvého založenia skupiny uplynuli už neuveriteľní tri desaťročia. Za ten čas sa IMT Smile stali jednou z najúspešnejších skupín na Slovensku. Prinášajú obrovské množstvo hitov, ktoré si na koncertoch spoločne so skupinou spievajú tisíce ľudí.

Najlepšia oslava je s fanúšikmi, preto chceme čo najviac koncertovať. Po dvoch rokoch sa vraciame do Východnej, čakajú nás festivaly, ale aj koncerty v Čechách, hovorí Ivan Tásler o plánoch na rok 2022. Summer Tour 2022 sa začína v máji a potrvá do konca augusta. Bude to naozaj dlhé koncertné leto. Po dvoch rokoch sa skupina vracia na amfiteáter vo Východnej, z festivalov to bude prešovský Dobrý festival, ale aj festivalová novinka, mestský festival LoveStream v Bratislave. Súčasťou turné je aj niekoľko vystúpení v Českej republike.

Vypredané amfiteátre, štadióny, malé, veľké kluby a nielen to, sú už dnes súčasťou slovenskej hudobnej histórie, ktorú kapela bratov Táslerovcov začala písať v roku 1992. K nezabudnuteľným určite patria ich vystúpenia s Lúčnicou či Kandráčovcami. Ich originálne spolupráce fanúšikovia zažili na doskách SND a tiež na plátnach kín. Titulná  skladba k filmu Čiara priniesla skupine pozvanie na Medzinárodný filmový festival Karlove Vary. IMT Smilelaureátmi Krištáľového krídla a držitelia ceny OTO.

Rok 2022 bude jednoznačne patriť skupine IMT Smile. Okrem spomínaného letného turné pripravuje skupina špeciálny spomienkový box na roky 1992 – 2022. Ten bude obsahovať nielen hity IMT Smile, ale aj fotografie, spevník a knihu. Na koniec roka skupina plánujú ďalšie prekvapenie v podobe špeciálneho albumu. Viac informácií o ňom príde v priebehu roka.