IMT Smile ponúkli novinku a plánujú kompiláciu s hitmi, ktoré ostanú Navždy

Navždy je názov singlovej novinky skupiny IMT Smile. Pesnička je predzvesťou kompilácie Život IMT Smile 1998 -2020, na ktorej skupina zmapuje najväčšie úspechy svojej existencie.

Novú skladbu sme nahrávali v čase, keď sa to všetko začalo pomaličky uvoľňovať. Zavreli sme sa v štúdiu Birdland v Považskej Teplej, uprostred lesa, kde sme boli ďaleko od všetkých týchto udalostí, aby sme sa mohli naplno sústrediť na nahrávanie, a dať skladbe potrebnú emóciu, energiu, ktorú má, aby sme sa nezaťažovali tým, čo sa deje okolo. Miloš Rojko má geniálne štúdio, čo nám ten pocit len umocnilo, opisuje novinku Ivan Tásler a s úsmevom dodáva: Mnohí, čo skladbu počuli hovoria, že je to najromantickejšia skladba IMT Smile.

Podklady pre videoklip boli nakrútené počas nahrávania piesne. O réžiu a strih sa postaral gitarista skupiny Tomáš Slávik: Chcel som zachytiť ten moment nahrávania, keď to všetko naraz do seba zapadlo. Skladba, atmosféra v štúdiu, ale aj to, že začalo zapadať slnko, boli sme v inom prostredí. Je pravda, že režírovať a nahrávať súčasne nie je práve jednoduché, ale teraz to všetko išlo úplne v pohode.