IMT Smile si na Krištáľovom krídle pripomenú zosnulého basgitaristu

Krištáľové krídlo 2018 (zľava): Peter Bartoník, Ivan Tásler, Miro Tásler, Ivan Kormaňák

Laureáti Krištáľového krídla za rok 2018 si pripravili špeciálne medley piesní, v ktorom sa, ako hosť na basgitare predstaví dlhoročný kamarát, člen skupiny Para a zároveň primátor Bratislavy Matúš Vallo. Kapela si svojim špeciálnym vystúpením pripomenie svojho nedávno zosnulého basgitaristu Petra Bartoníka.

Peťo nebol len basgitarista IMT Smile, bol to náš priateľ. Od roku 2015 kedy nastúpil do skupiny ako 20 ročný, sme spolu trávili ohromné množstvo času, spolu sme tvorili nahrávali koncertovali. Spolu sme nahrali piesne ako Hej sokoly!, Budeme to stále my, Poď so mnou alebo Príliš osobná známosť. Rozhodli sme sa, preto, pripomenúť si ho a tiež uctiť si všetko to krásne, čo tu pre nás zanechal, nielen ako člen IMT Smile, ale hlavne ako človek, kamarát, priateľ, približuje vznik myšlienky Ivan Tásler.

Hosťom tohto spomienkového vystúpenia bude tiež laureát Krištáľového krídla za rok 2020, tentokrát však v kategórii Medicína a veda, Pavol Čekan. Paľo je  môj dlhoročný kamarát z gymnázia, chvíľu, v začiatkoch IMT Smile dokonca s nami aj hrával na husliach. Je to vedecká kapacita svetovej úrovne a zároveň človek, s ktorým máme tak veľa spoločného, uzatvára Ivan Tásler.

Novou správou je aj príchod gitaristu Viktora Špaka, ktorý hrával v IMT Smile v rokoch 2001-2006 a nahral s kapelou hity ako Exotika, Kapela, Kým stúpa dym alebo Myslím, že môže byť.

Špeciálny set IMT Smile s Matúšom Vallom a Paľom Čekanom, ktorých spojila spomienka na Petra Bartoníka, si môžete pozrieť počas priameho prenosu zo slávnostného galavečera Krištáľové krídlo 2023, už v sobotu 4. marca 2023 na RTVS.