IneKafe na turné roztočia i Ruletu

Na fanúšikov kapely IneKafe sa valia v rýchlom slede za sebou samé dobré správy. Legendárna skupina po dvoch rokoch predstavuje novú skladbu s názvom Ruleta. Rocková novinka je poďakovaním fanúšikom za ich 25 rokov priazne. Tú spolu s fanúšikmi kapela oslávi na budúcoročnom turné, na ktorom od januára zahrajú od Prahy po Košice. Okrem toho IneKafe vydali v týchto dňoch limitovanú edíciu vinylovej platne svojho najúspešnejšieho albumu Je tu niekto?

S novou piesňou sme mali čas vyhrať sa, najmä zvukovo. Kým Sínus dopadu bola mäkká skladba, tentokrát ide o rockovicu. Na symfonických koncertoch v januári sme ju odprezentovali v symfonickej verzii. Skladba je venovaná fanúšikom za to, že tento rok je to štvrťstoročie toho, čo sú s nami, vysvetľuje líder kapely Vratko Rohoň.

Svet sa nejako utŕha zo zabehnutých štandardov. Všetci sa hlava – nehlava ponáhľajú nadobúdať majetky, pričom im unikajú reálne veci, ktoré si za peniaze nekúpia. Tak nejak hráme so svojimi životmi ruletu. Súčasná situácia v podstate tej skladbe nahráva, ľudia si dnes uvedomujú, že sa dá žiť aj bez naháňačiek. Viac sa venujú rodinám alebo sebe, zamýšľa sa Vratko Rohoň.

K jubileu kapela pripravila aj špeciálny merch či ďalšie bonusy, ktoré predstaví postupne. Oslavy zavŕšia chalani na turné, ktoré odštartuje v januári 2021 a zahŕňa 9 koncertov od Prahy až po Košice.

14.01. Praha
15.01. Zlín
16.01. Zvolen
21.01. Brno
22.01. Košice
23.01. Žilina
28.01. Ostrava
29.01. Trenčín
30.01. Bratislava