Prileteli Motýle

Spevák a hudobník Samuel Sleziak alias Samotay, vstupuje na slovenskú hudobnú scénu predstavením svojho debutového a vysnívaného EP s názvom Samohygiena. EP obsahuje 5 piesní v štýle alternatívneho dark popu, z ktorého zároveň vychádza aj pilotný singel Motýle.

EP nesie názov Samohygiena, čím chcem vyjadriť to, čo pre mňa okrem iného znamenal proces tvorby piesní na tento album. Tvorba hudby je pre mňa takou psychohygienou, a aby to bolo zaujímavejšie, napadlo mi nazvať ho samohygiena, keďže to slovo obsahuje aj moje meno. Snažil som sa do tých pesničiek vložiť ten neporiadok, ktorý som mal v myšlienkach a vyčistiť si prostredníctvom toho hlavu, preto samohygiena. To mi prišlo ako taký hlavný spoločný bod, ktorý je možné nájsť v každej piesni tohto albumu, ktorý vyjadruje výstižne album aj mňa, vysvetľuje umelec.

Pilotný singel Motýle vznikol asi ako posledný. Pôvodne sme uvažovali len nad klavírnou verziou, ale potom som ešte producenta prehovoril, nech skúsi niečo vymyslieť, a nakoniec to vypálilo veľmi fajn, že sa nám to zdalo ako najchytľavejšia vec zo všetkých. Povedal by som, že táto pieseň je o novej čerstvej láske, kedy sú partneri v tej prvotnej fáze zamilovanosti, všetko sa zdá krásne a zažívate tie pocity s motýľmi v bruchu, hovorí spevák o aktuálnom singli.

EP je pre mňa osobne splneným snom, za ktorým som kráčal dosť dlho, ale postupne som sa k nemu dopracoval, takže som zato veľmi vďačný, jednak sám sebe, že som to nevzdal, a samozrejme ľudom, ktorí mi s tým pomohli. Veľmi sa teším, že sa nám to podarilo dokončiť, a som zvedavý na reakcie ľudí, uzavrel spevák.

Andrea Turčina, All About Music