IneKafe oslávia jubileum dvoma symfoňákmi

Skupina IneKafe oslavuje 25 rokov na hudobnej scéne. Dnes už kultová bratislavská kapela si pre fanúšikov pripravila dva veľkolepé koncerty so 40 členným orchestrom a 20 členným speváckym zborom. Fanúšikovia sa môžu tešiť na najväčšie pecky aj menej známe skladby v nových aranžmánoch. Jedinečná a neopakovateľná udalosť sa uskutoční 15. januára 2020 v Bratislave a 17. januára 2020 v Prahe.

Koncerty budú obrovské, so všetkým čo k tomu patrí. Budú v najväčšom priestore v akom sme kedy hrali. V Bratislave to bude Národné tenisové centrum, v Prahe Fórum Karlín. Zahrá s nami 40 členný orchester z Prahy. Plus sme k nemu povolali na posilnenie mohutnosti refrénov aj 20 členný zmiešaný spevácky zbor Tirnavia z Trnavy a klaviristu Prela, ktorý je známy z kapely Fermata. Dokopy teda bude na pódiu aj s dirigentom 65 ľudí, opisuje výnimočné koncerty líder kapely Vratko Rohoň.

Zároveň priznáva, že kapela sa na koncerty pripravuje od mája minulého roku a dali si záležať aj na technickej vybavenosti koncertov: Bude to to najlepšie, čo sa v Česko – Slovensku dá zohnať. Budeme mať najväčšie pódium v histórii spolu s doplnením o svetlá a LEDky. Najväčšia bomba bude ale zvuk. Objednali sme si najlepšiu aparatúru na svete, u nás ju má len niekoľko zvukových firiem. Je to niečo ako Rolls Royce v rámci zvukových aparatúr.

Kapela aktuálne skúša so symfonickým orchestrom, doteraz pracovali na aranžmánoch a spevoch. Fanúšikovia sa na koncertoch dočkajú veľkých hitov ako Ružová záhrada, Kašovité jedlá, Ráno či Právo na šťastie v naozaj špecifických úpravách.

Veľkú väčšinu z hitov zahráme, lebo sa harmonicky hodia na tento typ aranžmánu. Vybrali sme ale aj skladby, ktoré doslova vykvitnú v tejto forme a neboli vždy hrávané na koncertoch, Bude to obrovská lahôdka pre našich fanúšikov. Príkladom je napríklad skladba Ako sa máš?, rekapituluje Vratko.

Skladby na symfonický koncert zaranžoval český, extrémne talentovaný mladý skladateľ Lukáš Sommer. Keď nám poslal prvé demá, okamžite nám nabehli zimomriavky na koži a slzy do očí. Bolo to niečo ako Piráti z Karibiku, čiže na ten veľký filmový štýl. Okamžite sme pochopili, že toto je cesta, ktorá touto formou povedie – naše skladby do toho najvyššieho poschodia hudby. Bude to VIP lóža ľudského hudobného kumštu spojeného s našimi piesňami. Strašne sa na to tešíme, neskrýva radosť Vratko.