Totally Nothin je i témou genderovej nevyváženosti

Novinka MY2 v týchto dňoch púta pozornosť a čerí letné stojaté vody českého šoubiznisu. Jej autorom je ambiciózny mladý rapper a producent Totally Nothin, ktorý je aktuálne jednou z najvýraznejších osobností generácie Z na domácej (nielen) rapovej scéne.

EP MY2 oficiálne vyšlo 28. júla pod hlavičkou vydavateľstva Supraphon. Projekt prináša 7 skladieb, 6 hosťujúcich dám a rôzne pohľady na partnerské vzťahy i gender tematiku ako takú. Okrem featuringov s umelkyňami Annabelle, Pam Rabbit, Noyada či Sara Noff novinka zaujme tiež pre Totallyho typickým novátorským experimentovaním so zvukom – čo napokon naznačili už prvé dva klipové single Jako stars feat. noyada a titulný My2 s prekvapivo v češtine frázujúcou Annabelle.

EP zrkadlí párové, ale i priateľské zhody a nezhody, s ktorými som sa potýkal alebo sa potýkam. Je tu vyobrazené množstvo bolesti, ale i šťastia, ktoré ma sprevádzali počas práce na MY2 i v minulosti. Celý koncept – teda snaha poukázať na častú genderovú nevyváženosť a na fakt, že každá fáza partnerského vzťahu má vždy dva uhly pohľadu – do seba počas procesu vzniku zapadol v podstate samovoľne, vrátane toho, ako sa všetky hosťujúce slečny stotožnili s obsahom songov a krásne ho vystihli. Práve ženská nežnosť a naopak i dravosť a temperament doplnili projekt o dôležitý faktor, ktorý skvelo dokresľuje a vystihuje tému partnerských i priateľských súžití, komentuje svoju novinku juhočeský rodák žánrovo rozkročený na pomedzí alternatívneho rapu, punk rapu a elektroniky.

Spolu s vyššie spomenutým posolstvom celého projektu tvorí pomyselný leitmotív MY2 tiež neviazanosť hudobnými škatuľkami, túžba posúvať sa a nebáť sa experimentov. V tomto duchu na EP špeciálne vyniká invenčné prepojenie energických živých gitár s elektronikou, ktoré je miestami výrazne kontrastné s pomerne krehkými témami textov. Ide o prirodzený vývoj – obsahovo i produkčne som sa na MY2 dosť posunul vpred. Zvuk i produkcia sú na 80% z mojej dielne. Technická stránka veci je pre mňa dlhodobo veľmi dôležitá, a to platí aj v prípade MY2. Okrem iného z toho dôvodu, aby som sa ako umelec neustále posúval ďalej, dodáva Totally, ktorý sa deň po vydaní EP MY2 predstavil s kapelou naživo na Sold Out Festivale, jednej z najväčších prehliadok rapovej a elektronickej hudby v Čechách.