IneKafe oslávia výročie prvého albumu

Skupina IneKafe si pre fanúšikov pripravila prekvapenie v podobe špeciálneho turné. Kultová bratislavská kapela oslavuje 20 rokov od vydania prvého albumu Vitaj!, ktorý na 20 rokov Vitaj! Tour Špeciál odohrá celý naživo. Koncerty v Bratislave a v Prahe sa rýchlo vypredali a IneKafe sa preto v bratislavskom Ateliéri Babylon rozhodli pridať ďalší.

Album Vitaj! vyšiel v roku 1998 pod Vratkovou nezávislou značkou Shotgun Records a so singlom 090x zaznamenal na dovtedy takmer neznámu punkrockovú kapelu slušný úspech. Predalo sa ho vyše 7 tisíc kusov, čo bolo na slovenské pomery ako blesk z jasného neba.

Dovtedy nás nikto nechcel vydať, chodili sme s hotovým materiálom od dverí k dverám, od jedného vydavateľstva k druhému. Všade nás odbíjali, že to pre nich nemá zmysel. Tak som sa naštval, založil si živnosť za tisíckorunový kolok a vydal som to sám. Po úspechu tohto albumu sme si zrazu mohli vyberať, kto nám vydá ďalší album Čumil. Jedným z tých, kto nás odbil medzi prvými, bol aj známy porotca Jaro Slávik, ktorý vtedy šéfoval vydavateľstvu EMI, smeje sa Vratko Rohoň.

Ako spomienku na prvý album pripravili IneKafe pre fanúšikov štyri špeciálne koncerty. Na turné odohrajú unikátny stominútový program, ktorý bude obsahovať celý album Vitaj!. Ako hosť koncertu ho zahrá pôvodná zostava, ktorý album nahrala.

Koncert sa začne v klasickej trojke, v ktorej hráme teraz, čiže Vratko, ja a Vlado. Po piatich pesničkách príde na rad Vitaj!, ktorý sa odohrá celý presne v takom poradí ako na CD. Po ukončení časti Vitaj! sa koncert dohrá opäť v súčasnej zostave s najväčšími hitmi. V časti Vitaj! mikrofón preberie Cibi, Vratko sa presunie s gitarou iba na vokály, Wayo vezme basu aj zostanem pri bicích a vokáloch, upresňuje bubeník Dodo Praženec.

20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL 2019:
24.01. Praha
25.01. Brno
26.01. Bratislava
02.02. Bratislava