Tarzan z rodu Jarošov

Svetlo sveta uzrel nový, dobrodružný videoklip Tarzan z dielne populárneho speváka Mira Jaroša. Natáčanie v džungli bolo mimoriadne náročné. Pieseň pochádza zo spevákovej aktuálnej novinky Disko a prostredníctvom videoklipu zavedie deti do džungle, kde spoznajú zvieratá a naučia sa milovať prírodu.

Pieseň má autorsky na svedomí samotný spevák, ktorý pesničku otextoval i zložil, po hudobnej stránke mu však sekundoval Randy Gnepa, s ktorým pravidelne spolupracuje. Už dlhšie som chcel napísať pesničku o ochrane prírody. Zamýšľal som sa aj nad klimatickými zmenami, na našej planéte. Tak nejako sa zrodila myšlienka na pesničku Tarzan, predstavuje Miro Jaroš posolstvo, ktoré v sebe skladba ukrýva. Tarzan vyrastal v džungli medzi zvieratami, obklopený prírodou, je to jeho domov, ktorý si chráni. Deti cez pesničku motivujem, aby tiež boli ako on. Mysleli na prírodu a vážili si ju. Zároveň sa spolu učíme, čo všetko sa v džungli nachádza, aké zvieratá tam žijú.

Videoklip sa nakrúcal v januári, vo veľkom ateliéri, v ktorom si spevák nechal postaviť džungľu. Aby to vyzeralo, že putujeme pralesom, v obmedzenom priestore sme každú chvíľu prestavovali scénu, spomína Miro Jaroš na náročný natáčací deň. Už keď som pesničku písal, mal som v hlave jednoduchý tanec domorodcov, ktorý som nahral na video a poslal som ho choreografovi. Prekvapilo ma, keď povedal, že sa to dá použiť a tým pádom to bola pre mňa choreografia, ktorú som sa rýchlo naučil, priznáva spevák, že i on sám má, spolu s choreografom Norom Grofčíkom, časť choreografie na svedomí.

Tarzanov sme mali na nakrúcaní dvoch. Malého Tarzana stvárnil Benjamín Loškár a druhého, dospelého, Michal Barbier, ktorý dokáže robiť náročné akrobatické kúsky a ktorého kamaráti právom volajú Tarzan, predstavuje kráľ detských piesní hlavné hviezdy videa. Pesnička Tarzan je, v poradí už šiestou pesničkou z albumu Disko, ku ktorej bol natočený videoklip. A určite vraj nebol posledný! Aktuálne sa však Miro Jaroš s kapelou pripravuje na hrania po celom Slovensku. Neuveríte, ale začali sme už pripravovať aj amfikové, letné turné. Mám jasnú predstavu a fanúšikovia sa určite majú na čo tešiť. Bude to najväčšia disko párty pre celé rodiny, plná prekvapení, odkazuje na záver.

Janka Marzellová