IneKafe symfonicky aj na DVD

IneKafe pripravili prekvapenie pre fanúšikov. Vratko Rohoň a spol. vydávajú nové CD & DVD, ktoré zachytáva veľkolepý koncert so 40-členným orchestrom a 20-členným speváckym zborom. Unikátne symfonické koncerty usporiadali IneKafe pri príležitosti 25 rokov kapely v Bratislave a v Prahe. Jeden a pol hodinový nášup energie a skladby v nových aranžmánoch potešia všetkých fanúšikov.

Nové DVD a CD je živou nahrávkou nášho koncertu so symfonickým orchestrom a speváckym zborom, ktorý sme usporiadali pri príležitosti 25 rokov kapely. Bol to výlet do úplne iného vesmíru hudby, veľmi sme si to užili. Škoda, že boli iba dva koncerty Vzhľadom na náročnosť celej produkcie sme mohli dať iba hlavné mestá, čiže Bratislavu a Prahu. Bolo to ale niečo fantastické, na pódiu sa nás stretlo 65 ľudí z toho 40 symfonikov, 20 členov speváckeho zboru Tirnavia, kapela, klavirista Peter Preložník a dirigent. Bolo to epické, spomína si líder Vratko Rohoň na koncerty.

Od začiatku komponovania, cez aranžovanie, nacvičovanie, samotný koncert a jeho natočenie až po spracovanie podkladov, strih a mixáž prešli dva roky. Výsledok ale stojí za to. Veľmi neskromne treba ale naozaj povedať, že podobný projekt na Slovensku ešte nevznikol. Dynamika mixu, basy, živosť toho celého, fantastický obraz, strih, naozaj lahôdka. Koncert snímalo 12 kamier. Zaujímavá je zvuková stránka. Nasnímalo sa asi 80 stôp, ktoré sa v štúdiu zdvojnásobujú, kvôli efektovým cestám. Čiže mixáž spočívala zo 160 stôp, čo dalo naozaj zabrať. S Jazzym sme spolu strávili takmer rok života v štúdiu, s úsmevom hovorí Vratko Rohoň.

Pri zverejnených videách máme vyše stotisíc videní za mesiac. V tejto dobe bez koncertov sú tieto videá pre nás a aj pre fanúšikov balzamom na dušu. Nádych čias, keď ešte bývali veľké koncerty. Prakticky mesiac a pol potom sa to všetko zavrelo. Tento koncert bol jedným posledných veľkých koncertov na Slovensku. Stihli sme to s odretými ušami. Dnes by bolo niečo podobné zorganizovať nemožné, spomína líder skupiny.