Intímna rozprávka

Slovenskí hudobníci Kiss My Ex! zverejňujú intímny a emočne silný videoklip k pomalej a minimalistickej skladbe Fairytale z ich debutového albumu The Gallery Of Us. Najnovší singel pridáva štýlovo nový hudobný rozmer k ich predchádzajúcim pesničkám v dance funk popovej nálade.

Skladba vznikla pred dvoma rokmi, keď sme si vytvorili vlastnú tvorivú bublinu. Nahrali sme klavír a akustickú gitaru, nechali na seba pôsobiť emócie, ktoré v nás hudba vyvolávala a nezávislo na sebe sme napísali slová. A zistili sme, že píšeme o tom istom, že máme úplne rovnaké pocity, opisuje tvorivý proces LeZlee.

Fairytale je rozhovor partnerov o ich vzťahu a prvá sloha je čisto mužský pohľad. My muži máme radi humor aj na úkor svojich partneriek. Neuvedomujeme si, že ich to môže niekedy raniť a slová dokážu vraziť nôž priamo do srdca, hoci to takto absolútne nemyslíme. A pokračujeme ďalej až do momentu kedy sa neobjaví prvá slza. A my nerozumieme prečo, prezrádza o texte Peter.

Na jar 2024 predstaví Kiss My Ex! Deluxe verziu albumu obohatenú o päť remixov a jednu novú doposiaľ nevydanú skladbu. Kapela sa predstaví aj na sérii koncertov vo vlastnom programe ako aj v hudobno-tanečnej produkcii v spolupráci s DJ Incognitom.

Andrea Sulovská / All About Music