Into The Zoid nanovo

Kvarteto muzikantov z Veľkého Krtíša, fungujúca pod názvom Into The Zoid, predstavilo svoj druhý album. Po debute nazvanom Soundclown, ktorý vyšiel začiatkom roka 2018, kapela prichádza s novinkou Voidgazer.

Na albume je jedenásť pesničiek s celkom dlhou minutážou, každá zo skladieb má okolo 4 -5 minút. Z albumu nám už vyšli štyri single a k dvom veciam sme natočili aj klipy. K pesničke Voidgazer klip režíroval náš spevák Jaro Šajgalík a Albino režíroval Viktor Sýkora. Chystáme ešte jeden klip vo forme lyrics videa, zatiaľ sa ale rozhodujeme na ktorú pesničku ho spravíme, vyjde niekedy začiatkom roka, hovorí Roman Messerschmidt a dopĺňa, že k novinke chcú na jar, alebo začiatkom leta spraviť menšiu koncertnú show v niekoľkých mestách, na ktorej predstavia tento nový album.

V priebehu budúceho roka plánujeme mini projekt, ktorý bude celkom iný ako to, čo sme robili. Budú tam štyri skladby s viacerými nástrojmi ako doteraz, možno aj s dychovými a bude to aj žánrovo inde. Chceme vyskúšať niečo celkom nové. Chceme viac experimentovať, dať väčší priestor kreativite v našej tvorbe. Chceme robiť to, čo nás baví, dodáva spevák Jaroslav Šajgalík.

Na záver ešte spevák dodáva, že fanúšikovia si album môžu kúpiť priamo u Into The Zoid a tiež stiahnuť z internetu. Distribuovaný bude na všetkých platformách, ale hlavne na koncertoch. Už sa nám ozvali zahraniční vydavatelia, kontaktovali nás z Francúzska, a jeden človek z USA, ktorý robí recenzie a vypýtal si od nás cédečko.

Natália Novotná