Iný song

Mladá slovenská speváčka Diana Kovaľová a.k.a. Dianah Kay sa chcela vyhnúť klasickému melancholickému rozchodovému songu a namiesto toho nahrať pred letom jeho energickú podobu. Výsledkom je nový singel v slovenčine s názvom 3AM.

Spočiatku bola moja predstava skombinovať smutný text s energickou hudbou. Prvá verzia nástrelu jednej pasáže mala presne takú formu a bavila ma, ale keď som potrebovala dokončiť celok, už som to tak necítila, ako som pôvodne chcela. A tak som celý song prepísala znova. Nechcela som pred letom len ďalší smutný break-up song, spomína Diana Kovaľová na tri mesiace práce na piesni.

Na novom singli sa mi páči tá rozmanitosť. Všetci okolo mňa mi hovorili, že prvá sloha sa im páči a mala by som tak pokračovať aj v druhej, ale skúsila som to presne naopak a s väčšou razanciou. Nie úmyselne, ale jednoducho som to tak v tej chvíli cítila. Do pol hodiny sme s producentom Maxo Miklošom celú slohu dokončili a mali sme z toho obrovskú radosť. Bol to jeden z najlepších dní v štúdiu, dodáva Dianah Kay.Práca na 3AM mi veľmi pomohla sa posunúť, ako v hudbe, tak aj v súkromnom živote. Naučila som sa, že nie je vždy potrebné sa držať štruktúr alebo noriem a že nezáleží na tom, aké prekážky ti život postaví do cesty, ale ako na ne reagujeme, opisuje speváčka novú skúsenosť.

Renáta Tomášová / Warner Music Slovakia / vydavateľstvo Opus