Lucie avizuje do Vianoc nový album

Úspešný hit kapely Lucie Nejlepší, kterou znám v živom prevedení a symfonickej podobe, vrátane videoklipu, ktorý vťahuje priamo do arén, je predzvesťou nového albumu českej kultovej hudobnej legendy, ktorý vyjde ešte pred Vianocami. Aktuálny singel získal priľahlejší operný kabát a zaznamenal veľký ohlas aj na práve skončenom turné.

Najúspešnejšia česká pop-rocková kapela súčasnosti, sa po dvadsiatich rokoch vrátila k legendárnemu a vzácnemu projektu Lucie v Opeře, tentokrát s výraznejším využitím symfonického orchestra v nových aranžmánoch. Záznam jedinečného koncertu vyjde vo forme nového albumu, spolu so špeciálnymi bonusmi v podobe vybraných sympho remixov najväčších hitov, spracovaných úspešnými českými a slovenskými producentmi, ktoré sa objavia v jednom balení, ale na samostatnom druhom CD.

Oskar Petr nám priniesol rockovú baladu, ktorú zložil ešte v roku 1989 v Los Angeles, kde žil v tej dobe v emigrácii. Pesnička mala aj text, ale bol hlavne o strachu a úzkosti, a veľmi to nefungovalo. Tá hudba si vyložene žiadala, aby sa z toho stal skutočný love song. Na napísanie textu ma priamo inšpirovala moja žena Zuzana, ktorá sa pre mňa stala múzou. Ten príbeh je veľmi autentický. Som veľmi rád, že tento hit už v pôvodnej verzii získal cenu Anděl v kategórii pieseň roka, hovorí Robert Kodym o piesni.

Album Lucie v Opeře 2022 vychádza 16. decembra 2022. Kapela sa na Slovensku najbližšie predstaví ešte tento rok na koncerte Rockové Vianoce, 17. decembra v Košiciach.