Ivo Bič už nie je Unavený, zahájil reštart

Košičan Ivo Bič, po rokoch pôsobenia v jednej z najúspešnejších slovenských kapiel, oživuje svoju sólovú spevácku kariéru. Reštart zahájil videoklipom Unavený. Jeho meno sa posledné roky skloňovalo s populárnou kapelou Peter Bič Project, v ktorej bol hlasom i tvárou dlhých deväť rokov. Po ukončení spolupráce sa rozhodol spievať a tvoriť sólovo.

Čerstvá novinka prvotne ožila textom, ktorý bol následne zhudobnený. Text skladby napísala Adriana Krúpová, herečka Štátneho divadla Košice. V podstate mi ju dohodila moja žena – jej kolegyňa z divadla. Adrianin sen bol písať texty pesničiek a keďže som vedel, že je zdatná pisateľka, úplne som sa nebránil, prezradil spevák, ako to bolo s textom piesne.

Hlavnej úlohy sa vo videoklipe po boku Iva Biča zhostila priateľka jeho švagra, Diana. Pôvodne sa v klipe mala objaviť profi herečka. Na poslednú chvíľu však ochorela, tak sme improvizovali. Na natáčanie ma prišla podporiť aj moja manželka a jej brat s Dianou. V snahe vyriešiť situáciu,  švagor neváhal a vedomý si estetických kvalít svojej priateľky, jej okamžite prikázal nastúpiť na pľac, priblížil spevák krušné chvíle počas natáčania klipu.

Ivo Bič, po boku Zoliho Tótha, Jožka ZimuVlada Čekana aktuálne tvoria nové skladby. Spoločne majú ambíciu hudobným nadšencom v budúcnosti ponúknuť i ďalšie autorské pesničky a aj videoklipy.