J.A.R. má remixový album Eskalace bobra

Česká skupina J.A.R. získala za svoj posledný štúdiový album Eskalace dobra tri Ceny Anděl od Akadémie populárnej hudby (kategórie Singel, Album a Skupina roku). Teraz vychádza jeho remixová podoba Eskalace bobra.

Skladieb z oceňovaného albumu Eskalace dobra sa ujali umelci naprieč žánrovým spektrom, aby ich upravili podľa seba. Vznikla tak pestrá kolekcia pozoruhodných remixov, ktorú zostavil producent a remixér Ecson Waldes: Každý, koho Roman Holý oslovil, dostal voľnú  ruku. Bolo pre mňa veľkou výzvou zjednotiť tak štýlovo rôznorodú, ale aj generačné pestrú hudbu. Verím, že to fanúšikovia J.A.R. ocenia.

Výtvarný návrh obalu albumu nadväzujúci na Eskalace dobra vytvoril ilustrátor, maliar a hudobník Aleš Čuma. Album vychádza vo fyzickej podobe na CD a 2LP, v digitálnej podobe je rozšírený o jeden track.

Skupina J.A.R. tento rok 17. novembra oslávi 30. výročie svojej existencie. Zoskupenie popredných českých hudobných individualít funguje v zložení: Dan Bárta, Roman Holý, Oto Klempíř, Michael ViktoříkMiroslav Chyška, Robert Balzar, Pavel Zbořil, Filip Jelínek, František Kop a Radek Kašpar. J.A.R. v skutočnosti nefunguje ako kapela, ale skôr príležitostne ako stretnutie českých jazzmanov a hudobných producentov. Členovia figurujú vo svojich vlastných kapelách a venujú sa svojím projektom. Kapela každoročne absolvuje niekoľko koncertov a vždy 17. novembra aj tradičný koncert vo veľkej sále Lucerny, kde tak oslavujú narodeniny.

ZOZNAM SKLADIEB (ESCALACE BOBRA):
Ještě se připlazíš (by Electric Lady)
Když ti před Moskvou dojde pervitin (by Midi Lidi)
Je to nejistý (by Ecson Waldes)
Jsem vymletej (by Michal Skořepa / Stroy)
Když ti před Moskvou dojde pervitin (by František Štorm)
Právě jsem se pochcala (by Mucha)
Ještě se připlazíš (by Xavier Baumaxa)
Je to nejistý (by Bára Poláková)
Tři elektrálové (Panička mix) (by dalekko)
Ještě se připlazíš (by Midub)
Je to nejistý by Mňága a Žďorp)
Sentimentu záchvat (by PSH)
Hlídá nás satelit (by Mydy Rabycad)
Žárlíme na Romana (by Monkey Business)
Tři elektrálové (by Midub) / digital only