Jaga Jazzist si do Bratislavy chystajú špeciálny program

Už len pár dní a famózni Jaga Jazzist vystúpia v Bratislave. Úžasný nórsky orchester si pre slovenské publikum pripravuje špeciálny koncert a jeho členovia sa už nevedia dočkať atmosféry, ktorú im Slováci pripravia. Ansámbel deviatich muzikantov chce bratislavské publikum opäť dostať do varu. V repertoári sľubuje samé lahôdky, aj keď kapelník bol na podrobnosti skúpy. Zmes jazzu, post-rocku, folklóru, či elektronickej hudby rozdivočí Majestic Music Club už v pondelok 29. apríla.

Konečne sme sa dostali k tomu, že skladáme a nahrávame novú hudbu. Keďže chceme dokončiť nový album, tento rok nehráme až toľko koncertov. Z tých nových vecí u vás ešte nebudeme hrať nič, to si necháme na inokedy. Skôr vytiahneme nejaké staršie veci. Opäť sa chystáme oprášiť náš dávny album Livingroom Hush z roku 2001. Tak možno z neho zaznie niečo aj u vás. Nechajte sa prekvapiť, vraví kapelník a zakladajúci člen Jaga Jazzist Lars Horntveth.

Nórsky fenomén ponúka hudbu, ktorá sa nedá žánrovo ohraničiť. Jedno je však isté, oba ich koncerty, ktoré mohli Slováci v minulosti vidieť, boli mimoriadnym estetickým zážitkom. Inak to nebude ani tento raz. Hudobníci sa na tunajšie publikum už veľmi tešia.

Keď sme u vás hrali naposledy, tak to bolo úžasné. Ale obzvlášť dobre si pamätám na ten prvýkrát na Slovensku. Hrali sme na festivale, na ktorom vtedy hral aj Iggy Pop. A nestihli nám doraziť nástroje. Tak sme museli veľmi rýchlo zariadiť, aby sme sa dostali k nejakým iným nástrojom. Ale ten koncert bol nezabudnuteľný. Keď sme dohrali, tak publikum bolo úžasné. Nevedeli prestať tlieskať a kričať. Veľmi dobre sme sa tam cítili, dodal Lars Horntveth.

Koncert na Slovensko prináša Czechoslovak Music Factory. Tešíme sa, že sme to práve my, ktorí sprostredkujeme ľuďom – verím – nezabudnuteľné zážitky. Prípravy sú už v plnom prúde, napokon, už v pondelok to vypukne. Lepší štart do týždňa ako koncertom Jaga Jazzist si neviem predstaviť, uzavrel Marián Hotový zo spoločnosti Czechoslovak Music Factory, ktorá tento koncert prináša.