Jana Hubinská má dve nové duetá

Vždy pozitívne naladená herečka a speváčka predstavuje dve novinky. S gitaristom Petrom Luhom spieva španielsku skladbu Mil Pasos, ku ktorej vznikol nádherný tanečný klip. V ňom si šarmantná diva zatancovala s tanečníkom Michalom Barniakom. Druhým duetom si Jana Hubinská uctila zosnulého kamaráta Tibora Farkaša, s ktorým sa poznala od šestnástich rokov.

Mil pasos som mala už nejaký čas uloženú v pamäti, ale nevedela som, s kým by som ju nahrala. Jedného večera som sa na koncerte stretla s Petrom Luhom. Slovo dalo slovo a o nejaký čas sme ju vo svojom vnímaní a cítení nahrali. Peťo je skvelý hudobník a je aj nesmierne technicky zdatný. Celú skladbu nahral, zmixoval a spolu sme ju naspievali, vysvetľuje s úsmevom Jana Hubinská.

Všetky nástroje som nahral v mojom domácom miništúdiu. Pridal som viac gitarových vyhrávok, keďže som hlavne gitarista, ale aj husličky na záver. A potom sme to s Jankou naspievali. Spolupráca s Jankou, ale aj celým ansámblom, ktorý sa prizval k realizácii, bola veľmi príjemná, priateľská, až rodinná. Všetci sme do toho išli len z nadšenia a kvôli umeleckej stránke projektu, aby sa nám vo výsledku niečo príjemné podarilo, teší sa gitarista Peter Luha.

Druhý duet vznikol pred rokom v štúdiu Pavla Kvassaya. Skladbu Len tak zložil pre Janu Hubinskú Tibor Farkaš. Zosnulý autor hudby a textu pre ňu celkovo päť piesní, ktoré sa dočkajú realizácie.

S Tiborom sme sa poznali od šestnástich a odvtedy sme sa sem tam, viac menej náhodne stretli či už cez muziku, na koncertoch alebo na motorkách. Minulý rok mi zavolal, či by som mu nenaspievala nejakú pesničku. Spolupracovali sme na piatich skladbách skoro päť mesiacov, podľa časových možností. Skladali a hľadali sme najlepšie slová, nástroje, rytmy, zvuk. Skladba Len tak bola prvá hotová. Nasledovali ďalšie a ja som sa potom na chvíľu z nášho projektu stratila, mala som iné pracovné povinnosti. Keď mi volali, čo sa stalo, bol to pre mňa šok a dodnes tomu celkom neverím. Prvýkrát som počula naše pesničky na rozlúčke s Tiborom. Bola to pre mňa nepochopiteľná situácia, absurdná, strašne smutná. Tibor sa však vždy smial a ja som presvedčená, že tie skladby sú úžasné a zaslúžia si ísť medzi ľudí. Takže ideme ďalej, uzatvára Jana Hubinská.