Janais je na dosah

Speváčka Janais počas leta koncertovala menej, ale aj tak stihla naživo predstaviť svoj singel Na dosah. Šarmantná skladateľka, textárka a interpretka teraz zverejňuje making of k romantickému klipu. Janais dokonca počas leta prijala pozvanie zaspievať na svadbe svojich fanúšikov a teraz už pripravuje hudobné novinky.

Klip Na dosah má na konte Jakub Šteinecker a nakrúcal ho na speváčkiných obľúbených miestach západného Slovenska. Janais si pri nakrúcaní v prírode užila adrenalínové dobrodružstvá v podobe mravcov, pavúkov, chladu či nebezpečného člnkovania v rieke. V klipe si na chvíľu zahral aj jej manžel.

Making of sme točili len tak na mobil v priebehu natáčania klipu. Nie je to profi video, ani to tak nebolo myslené. Pre nás je to skôr milá spomienka na Na dosah a pre fanúšikov pohľad do tvorivého procesu jedného videoklipu, prezradila Janais.

Leto sme trávili s rodinou na výletoch po Slovensku. Jeden týždeň sme chalupárčili na Orave, ďalší týždeň výletovali v okolí Banskej Bystrice a dva týždne sme strávili u našich na východe. Hudobne sme vystúpili len na menších akciách, no prijala som pár pozvaní zahrať na svadbách a oslavách mojich fanúšikov. Byť so svojou hudbou súčasťou týchto jedinečných okamihov je pre mňa naozaj vzácne a za takéto chvíle som veľmi vďačná, vysvetľuje speváčka.

Tiež sa nám podarilo s kapelou v štúdiu nahrať dve ľudové piesne v našich originálnych úpravách. K jednej z nich plánujeme v najbližších dňoch natočiť aj videoklip. Pomaly už myslíme aj na Vianoce a ako každý rok pripravujeme adventno – vianočné koncerty vo viacerých mestách Slovenska, uzatvára Janais.