Janais je s letným singlom v pohode a Nad hladinou

Autor foto: Peter Stas / Zdroj: Soul For Show

Po minuloročnom septembrovom singli Blízko a októbrovom hudobnom prekvapení v podobe francúzskej balady Dans ma tête sa Janais vracia s novým singlom. Novinka Nad hladinou je prvý tohtoročný singel speváčky Janais, ako však prezrádza, ak pôjde všetko podľa plánu, rozhodne nebude jej posledným tohtoročným projektom.

Janais je známa tým, že svoje skladby nielen interpretuje, ale je zároveň ich autorkou. Inak to nebolo ani pri aktuálnom singli Nad hladinou. Ako prvá sa tentokrát zrodila melodická linka. Text k nej pribudol až neskôr: Nápev k piesni Nad hladinou vznikol asi rok dozadu a následne som sa k nej snažila napísať vhodný text – jednoduchý, ale s vtipnou myšlienkou, prezrádza.

Aké je posolstvo skladby Nad hladinou? Veľmi jednoduché, priamočiare, trošku vtipné, proste zo života… Že každá žena chce byť pre svojho partnera tá jediná a pánom aspoň pripomenieme, že sú nad hladinou častokrát najmä vďaka svojím skvelým polovičkám.

Pozitívne posolstvo sa snažila Janais pretaviť i do dynamického videoklipu k piesni. Na pomyselnú režisérsku stoličku posadila video-kreatívca Jakuba Šteineckera. Klipom sme sa snažili vystihnúť text piesne, takže žiadne inotaje. Niekedy si proste stačí uvedomiť, čo všetko v partnerovi máme a že aj napriek občasným neporozumeniam má zmysel ťahať to spolu ďalej, vysvetľuje Janais námet, podľa ktorého nakrúcali dva dni interiérové i exteriérové scény v Bratislave.

Produkciu singla zverila Janais producentovi Randymu Gnepovi z prešovského Studia 7. Randy je za tie roky, čo s ním spolupracujeme už aj veľmi dobrý kamarát, o to radšej sa k nemu preto s chalanmi vraciame, hodnotí dlhoročnú príjemnú hudobnú spevácko-producentskú symbiózu.

Ako vzápätí dodáva, s kapelou má momentálne rozpracovaných viacero nových piesní, ktoré čakajú na realizáciu. Chceme trocha experimentovať, takže skúsime aj iné spolupráce, vysvetľuje na margo plánov spoluprác s inými producentmi.

Okrem hrania na rôznych kultúrnych podujatiach, strávi Janais júl opäť v štúdiu nahrávaním nových piesní a koncom augusta si vychutná dovolenku s priateľmi cestovaním po Andalúzii.

Termíny najbližších koncertov Janais s kapelou:
23. 06. Cigeľ
24. 06. Šuňava
08. 07. Uzovský Šalgov
22. 07. Rajecké Teplice
29. 07. Javorník nad Veličkou (CZ)