Ille sú Dva kroky za tebou

Zdroj foto: Supraphon

Necelé štyri roky po vydaní debutu Ve tvý skříni sa fanúšikovia Ille dočkali nového singla. Pieseň, ktorá predznamenáva nový štúdiový album, plánovaný na koniec tohto leta, dostala názov Dva kroky za tebou a sprevádza ju tak trochu mrazivý zimný videoklip.

Singel vznikol v štúdiu Jámor v spolupráci s Ondřejom Ježkom. Hoci skladba brnká na pre Ille charakteristickú, ľahko melancholickú nôtu, speváčka Olga Königová k aktuálnemu hudobnému smerovaniu kapely podotýka: Zaznamenala som ľahko vyššie vnútorné BPM, čo by sa mohlo na novom albume prejaviť ako mierny odklon od melanchólie, ale uvidíme. Všetko ukáže nová platňa.

Vydanie zatiaľ nepomenovanej novinky je v pláne koncom tohto leta a rovnako ako debut Ve tvý skříni ju bude produkovať Dušan Neuwerth. Okrem singla Dva kroky za tebou máme v tejto chvíli pripravenú kopu demo nahrávok, z ktorých sa teraz bude musieť vyhadzovať nejakých deväť – desať piesní. V takejto súťaži bude mať rozhodujúce slovo Dušan, s ktorým na albume začneme pracovať koncom marca, približuje aktuálny stav nového albumu Königová.

Okrem novej radovky pripravuje speváčka z Ille aktuálne i spoločnú pieseň s Michalom Hrůzom. Skladba s názvom Rozcestí sa objaví na novom albumy Michala Hrůzy, ktorý vyjde tento rok.