Janek Ledecký je späť

Spevák Janek Ledecký natočil klip k svojmu singlu Nedotýkejte se andělů. Pieseň, ktorá je kľúčovou skladbou jeho posledného muzikálu Zapomeňte na Shakespeara!, dostala nečakanú vizuálnu podobu vďaka spojeniu s novým cirkusom a bola nečakaným štartérom novej tvorby ikonického autora a interpreta.

Pesničku Nedotýkejte se andělů som preveril na minuloročných letných open-air koncertoch aj na vianočnom turné. Ešte sa mi nestalo, aby akákoľvek moja novinka mala taký ohlas a preto som sa rozhodol dopriať jej vizuálnu podobu, ktorá celé rozprávanie posunie ešte ďalej. Stavil som na Davida Vana, mám veľkú slabosť pre Nový cirkus a tí, čo sa mu venujú, potrebujú strážnych anjelov viac ako ktokoľvek iný. Ale možno, že sú to naši strážni anjeli a to, čo predvádzajú, je iba tréning na všetko, čo ich s nami čaká, hovorí ku klipu Janek Ledecký.

Singel spevák natočil v produkcii skupiny Sarah & The Adams a vydal ho na jeseň tesne pred premiérou hudobnej komédie Zapomeňte na Shakespeara!, ktorej sa stal ústrednou skladbou. Pesničke (nielen) o krehkosti a zraniteľnosti umeleckej duše dal v klipe nový rozmer autor scenára a režisér David Van spolu s umelcami z Nového cirkusu.

Autor  interpret hitov Na ptáky jsme krátký, Pěkná, pěkná pěkná, či Proklínam, Janek Ledecký má na tento rok veľké plány. V súvislosti s touto piesňou prezradil: Keď sme začali singel natáčať, tak mi došlo, že bez toho, aby som to plánoval, tak som začal nahrávať nový album.

Renáta Tomášová / Warner Music Slovakia