Jazzová slávnosť roka sa blíži (aktualizované)

Nikola Bankov Band

Aktualizácia: Cenu za najlepší jazzový album vydaný v roku 2019 získal klavirista a skladateľ Ľuboš Šrámek s albumom Perforomances.

Je rozhodnuté o víťazovi Ceny verejnosti Esprit za najlepší slovenský jazzový album vydaný v roku 2019. Na základe internetového hlasovania sa ním stala nahrávka Bright Future od saxofonistu Nikolu Bankova. Preberie si ju počas slávnostného večera udeľovania cien Esprit dňa 30. septembra 2020 v Divadle Aréna v Bratislave, kde zaznie aj meno víťaza Hlavnej ceny odbornej poroty Esprit. Live stream video z ceremónie a trojkoncertu bude k dispozícii na internete. Priamy prenos zo slávnostného večera odvysiela aj Radio Devín.

Saxofonista Nikola Bankov na svojom debutovom albume Bright Future prináša originálne autorské kompozície, ktoré postupne zbieral od svojich šestnástich rokov. Ide o fúziu súčasného jazzu s elektronikou a efektami, čo vytvára čerstvý a moderný zvuk. Okrem dánskych spoluhráčov na albume nahrával aj svetoznámy hosť – tenor saxofonista Seamus Blake.