Je ako Cohen, zalichotil Rišovi Müllerovi spevák kultových švédskych Europe

Joey Tempest, spevák kultovej a vo svete obľúbenej švédskej kapely Europe, miluje hlas Richarda Müllera. Stretli sa na festivale v Liberci, kde ho po prvý raz začul spievať a hneď ho tvorba slovenskej legendy uchvátila. Najvyššieho slovenského speváka dokonca prirovnal k Leonardovi Cohenovi.

Práve som  tu v Česku videl na pódiu chlapíka, Richarda Müllera, s jeho skvelou skupinou. Dostal ma jeho úžasný výraz v hlase, počuť, že to čo spieva, aj prežíva. I keď nerozumiem mnohým slovám, cítim to. Má v sebe  kúsok speváka Boza Scaggsa, najmä vo funkovej časti jeho skladieb. Trochu mi pripomína tiež Leonarda Cohena, hlavne pokiaľ ide o výraz jeho hlasu. Bolo to naozaj zaujímavé, skvelé, vyznal sa Joe Tempest.

Kapela Europe je obrovská legenda. Na hudobnom výslní je od začiatku 80-tych rokov a stále dokáže publikum riadne rozpáliť. Jej najväčšie hity ako The Final Countdown, Carrie, či Rock The Night oslovujú všetky generácie.

Aj keď za socializmu nebolo jednoduché dostať sa k západnej tvorbe, Europe sme poznali a inšpirovali aj mňa. Vtedy som asi ani nesníval  tom, že sa raz budeme striedať na pódiu. A už vôbec nie, že si od Joeya vypočujem takúto chválu. Naozaj veľmi ma to potešilo. Sadli sme si aj ľudsky, tak sa teším, keď sa opäť stretneme na niektorom z festivalov, uzavrel Richard Müller.

Slovenské a české publikum si jedinečný hlas Richarda Müllera užije už na jeseň. Na spoločné turné ide s ďalšími dvoma ďalšími obrovskými legendami, Michaelom KocábomOndřejom Soukupom, čo sľubuje naozaj výnimočný umelecký zážitok.