Jednoducho hihi

Ako znie, keď sa stretne popová a r’n’b speváčka s producentom alternatívnej a experimentálnej hudby? Priblíži to prvý singel z pripravovaného albumu r’n’b speváčky Eriky Rein a producenta a skladateľa Jonatana Pastirčáka (Isama Zing, Pjoni), nazvaný hihi.

Pesnička je hravou oslavou sebavedomej sexuality, ktorá búra stereotyp trpiteľskej lásky a závislosti na mužskej pozornosti. Hra so slovami, cez ktoré sa príbeh vyvíja ďalej, prináša nové prekvapenia a významové zvraty. Spontánne smiechy a citoslovcia už len podčiarkujú autenticitu, s ktorou skladba vznikla.

Klip sa odohráva v imaginárnom hoteli, v izbe, v ktorej sa tajomstvá zamykajú do trezoru. Z na prvý pohľad kľudného, až mierne nudného večera sa stáva opojná jazda hotelovými zákutiami. Erika Rein si večer, ktorý patrí iba jej, patrične užíva.

Sme unavení z neustáleho škatuľkovania na pop a alternatívu a z rozdeľovania týchto dvoch svetov. Chceme robiť hudbu, ktorá sa týmto škatuľkám vyhýba. Hudbu, ktorá bude slobodná, hravá a autentická. Delenie na pop, experiment a alternatívu, je vo svetovom mainstreame už dávno prežitkom, stačí si vypočuť posledný album Rosalie alebo Travisa Scotta, len u nás sa z nejakého dôvodu ešte stále drží, opisuje speváčka.