Jelen prináša nový album i online koncert

Fanúšikovia skupiny Jelen sa už 16. apríla dočkajú tretieho autorského albumu. Novinka Věci a sny vrhá na tvorbu jednej z najpopulárnejších českých skupín nové svetlo a kapela tak vstupuje do ďalšej etapy svojej hudobnej kariéry. Po prvej skladbe Jediný co chci, ktorá sa v českých rádiách stala hitom, je tu druhý song Ještě jednu noc s rovnakými ambíciami. Kapela Jelen pripravila online koncert, ktorý sa uskutoční v nedeľu 11. apríla a bude jedinečnou príležitosťou užiť si nielen nové skladby, ale aj obľúbené hity naživo.

Skladba Ješte jednu noc potvrdzuje novú energiu v Jelením soundu a je asi aj najviac popovým songom z celého albumu. Prekvapujúco nadväzuje obsahom na debut skupiny, pieseň Magdaléna. Tú Jindra Polák napísal pred šiestimi rokmi na základe útržkov z rozhovoru, ktorý si vypočul v električke cestou do práce. Nová pieseň sa stala voľným pokračovaním príbehu o nevere.

Keď chlapci prišli s nápadom na túto pesničku a začal som pracovať na texte, stále sa mi do viet, ktoré ku mne prichádzali, vkrádala téma nevery. A odrazu mi došlo, že rovnako ako my, aj naša Magdaléna musela za tie roky dospieť. Posunula sa v živote inam a už to dávno nie je to preľaknuté dievča, s ktorou okolnosti mávajú, ako sa im chce. Vyrástla na sebavedomú, krásnu, dospelú ženu a miesto toho, aby sa nechala vláčiť osudom, drží oprate pevne v rukách. Vo chvíli, keď som si na túto súvislosť spomenul, text sa písal praktický sám, hovorí o vzniku piesne frontman Jindra Polák.

Túto i ďalšie nové skladby, a samozrejme najväčšie hity si budú môcť fanúšikovia vypočuť naživo v nedeľu 11. apríla, kedy skupina o 19. hodine odohrá svoj online koncert. V rámci vstupného sa bude dať získať aj podpísaný album a tiež si po koncerte užiť online afterparty s celou skupinou. Vysielať sa bude z krásneho prostredia Loftu Bubny a nebude chýbať ani ženský hosť, vynikajúca speváčka Kateřina Marie Tichá. Koncert bude mať aj charitatívny podtext.