Barbora Poláková bude lietať

Barbora Poláková (Autor foto: Ivy E. Morwen / Zdroj foto: Supraphon)

Obľúbená, Andělmi oceňovaná česká speváčka Barbora Poláková sa ani v lete nenudí. Rozhodla sa totiž, že sa naučí lietať, a okrem toho nakrúca klip k už piatemu singlu zo svojho posledného albumu ZE.MĚ. Bára sa aktuálne intenzívne pripravuje na koncert v pražskom Fóre Karlín, ktorý sa uskutoční 26. októbra. Môj sen je preletieť počas koncertu nad hlavami fanúšikov, minimálne tých v prvých radoch. Skúsenosti  s akrobaciou už nejaké mám, ale fyzicky je to dosť náročné, tak musím v lete usilovne trénovať, hovorí odvážna speváčka.

Vo Fóre Karlín spolu s Bárou a kapelou vystúpi i snowboardistka Eva Samková, ktorú Bára prizvala na nakrúcanie svojho posledného klipu k skladbe Poď si, Kühnov detský zbor a ďalšie vizuálne a hudobné prekvapenia.

Speváčka navyše nakrúca klip k už piatemu singlu z posledného albumu ZE.MĚ. Pieseň Kdyby napísala spolu s Davidom Hlaváčom. Po dlhej debate o rôznych momentoch v živote, kedy si hovoríme čo by bolo, keby, nám z toho vznikol tento text. Vychádza z našej fascinácie, ako životnú cestu určujú často i úplne malé, zdanlivo nepodstatné rozhodnutia, opisuje speváčka. Aby sme neboli príliš patetickí, previedli sme túto myšlienku do metafor. A to isté, respektíve ďalšiu, vizuálnu nadstavbu tohto princípu, sa chystáme pretaviť i do klipu. Radi by sme abstraktnými i konkrétnymi obrazmi zmiatli diváka, ktorý nebude vedieť, vďaka optickým klamom všetkých druhov , kde je hore, dole, čo je veľké, čo malé… Keby vlasom rástli vlasy, pochopili by sme nekonečno, komentuje pripravovaný klip päťnásobná laureátka Cien Anděl s tým, že začína trénovať na rôznych lietajúcich zariadeniach.