Peter Nagy vyráža na Pianko Tour

Pianko. Tak sa predstaví legendárny Peter Nagy na aktuálnom turné, s ktorým navštívi celé Slovensko od Bratislavy až po Humenné. Spevák a skladateľ zahrá a zaspieva nestarnúce hity aj poetické balady v jedinečných intímnych aranžmánoch. Sprevádzať ho bude klavirista Pavol Bartovic a sláčikové kvarteto. Zaznejú hity Parfémy, Zákony hada, Poďme sa zachrániť či Kristínka iba spí a mnohé ďalšie, v celkom nových úpravách.

Dlho som hľadal názov pre svoj vysnívaný program, ktorý by bol postavený na zvuku klavíra a z tichých piesní môjho repertoáru. Nakoniec ma napadlo, že Pianko je to najkratšie – názov, ktorý sa nevnucuje a dobre sa pamätá. Tiché piesne, ako ich volám, sú pre mňa tie, ktoré som si skladal na každom albume tak trochu pre svoje pesničkárske svedomie. Je ich dosť, ale najviac sa fanúšikom páčia Milenci na snehu, Nad nami zomrel skladateľ, Agáty alebo Bóje, vysvetlil Peter Nagy.

Legendárny spevák, skladateľ a producent predstaví na turné hity aj menej známe skladby v nových tichých aranžmánoch. Okrem klaviristu si pozval aj sláčikové kvarteto zložené z členov orchestra Národného divadla a Slovenskej filharmónie.

Skúšame staré Parfémy, dokonca rockové Zákony hada alebo Poďme sa zachrániť. Tieto piesne majú so sláčikovým kvartetom úplne iného ducha, zrazu v tejto tichej podobe vyznie viacej melódia aj zmysel textu, hovorí Peter Nagy

PETER NAGY PIANKO TOUR:
16.10. Bratislava, Divadlo Tower Stage
17.10. Nitra, Divadlo Karola Spišáka
19.10. Trenčín, Kino Hviezda
20.10. Trnava, Kino Hviezda
22.10. Žilina, Hotel Holiday Inn
23.10. Martin, Kino Strojár
24.10. Banská Bystrica, Aula SZU
06.11. Lučenec, Kino Apollo
08.11. Poprad, Dom kultúry
10.11. Prešov, Kino Scala
11.11. Levoča, Kino Úsmev
13,11. Michalovce, Kino centrum
14.11. Košice, Divadlo Grand
16.11. Humenné, Divadelná sála Domu kultúry