Jitka Zelenková oslávi 50 rokov na scéne novým albumom

Jitka Zelenková je stálicou českej populárnej hudby, ktorá svojím zamatovým hlasom teší poslucháčov už takmer päť desiatok rokov. Na konte má sedemnásť radových a výberových albumov. Tohtoročné leto speváčka zasvätí príprave a nahrávaniu nového štúdiového albumu. Novinka Jitky Zelenkovej má ambíciu osloviť poslucháčov svojím osobitým zvukom, ktorý snúbi intímnu náladu šansónu s popom, trochou swingu či štipkou jazzu. V niekoľkých duetách nebudú chýbať ani prekvapiví hostia.

Samotná speváčka k tomu uviedla: Album, na ktorý sa naozaj veľmi teším už len preto, že som jeho dramaturgickej príprave venovala skoro dva roky, vyjde v Supraphone v októbri a bude obsahovať prevažne slávne americké songy, doplnené i o niekoľko pôvodných skladieb, ktoré sú v absolútnom súznení s tými svetovými. Zložili mi ich Antonín Gondolán a Lev Rybalkin. Autormi textov sú Eduard Krečmar, Michael Prostějovský a niektorým piesňam sme ponechali ich pôvodné české texty – ako napríklad od Jiřího Suchého či Jiřiny Fikejzovej. Na albume budem mať i jednu nádhernú portugalskú pieseň od Salvadora Sobrala, ktorá zvíťazila vo vlaňajšom Eurovision Song Contest a uchvátila publikum. Urobilo mi radosť, že sme od Sobralovho vydavateľa dostali práva na realizáciu českej verzie piesne Amar Pelos, ktorú skvele pre mňa prebásnil Eduard Krečmar.

Leto je samozrejme predovšetkým obdobím, kedy je možné si na chvíľu odpočinúť od bežného kolotoča povinností. Jitka Zelenková na otázku, akú bude mať tento rok dovolenku odpovedá s úsmevom: Teším sa, že popri nahrávaní albumu si stihnem zájsť aj do mojej milovanej Třeboně. Pár dní strávim v Maďarsku a bodkou za mojou letnou dovolenkou by mala byť Kréta. Môže sa ale stať, že z časových dôvodov Krétu nestihnem, pretože okrem nového albumu mám veľa organizačných povinností s prípravou koncertu, ktorý nielen že predstaví pesničky z nového CD, ale bude tiež oslavou môjho päťdesiatročného pôsobenia na hudobnej scéne.