Celeste Buckingham sa ocitla na hrane

Kto je ďalší?

Na novom slovenskom filme režiséra Mira Drobného spolupracovala aj známa slovenská speváčka. Celeste Buckingham k filmu Kto je ďalší? zložila emotívnu pieseň Voiceless. Silná výpoveď charizmatickej umelkyne reflektuje tému filmu.

S radosťou som prijala ponuku zložiť a naspievať jednu z titulných skladieb tohto filmu. Nie je to ďalší bežný film. Je o veľmi ťažkých témach, ktoré sa dotýkajú najmä tých z nás, ktorí sme vyrástli v dobe internetu, sociálnych sietí a odcudzenia skutočných vzťahov medzi nami. Či už doma, na ulici alebo v škole, hovorí speváčka.

Premiéru sprevádza rovnako emotívny videoklip, v ktorom okrem záberov z filmu hrá aj samotná speváčka. V rámci nakrúcania videoklipu Celeste, rovnako ako aj hlavná protagonistka filmu, americká herečka Anita Sonnberger, reálne preliezla zábradlie balkóna na 10. poschodí výškovej budovy. Symbolicky tým vyjadrila, že mnohé obete tohto odcudzenia sa dostanú na hranu a nie vždy sa im podarí dostať sa na tú správnu stranu. Obe museli postupne prekonať strach z výšok. Nebezpečná scéna sa preto natáčala až 4 hodiny.

Sympatickej speváčky sa téma filmu osobne dotkla. Ako prezrádza, s hlavnými hrdinami filmu a ich pocitmi sa vraj dokáže plne stotožniť. Mám osobné skúsenosti, ktoré sú podobné tým z filmu, napríklad čo sa týka sexuálneho zneužitia. Verím, že hudba je univerzálnym jazykom a že cez ňu vieme riešiť aj témy, ktoré sú niekedy až príliš náročné na bežnú debatu. Dúfam, že ľudia sa po vzhliadnutí tohto filmu zamyslia nad svojimi blízkymi, ktorí si možno niečím podobným prešli, alebo prechádzajú, a nebudú ich za to súdiť, ale práve naopak im budú oporou, dodáva Celeste.

Snímka Kto je ďalší? už pred vstupom do slovenským kín zaujala vo svete filmu. Nielen medzinárodným tímom, ktorý na ňom pracoval či destináciami, v ktorých sa nakrúcal. V očakávanom projekte sa predstaví napríklad americký herec Brian Caspe, ktorý si zahral vo filme Hellboy, Mission Impossible: Ghost Protocol či Operácia Anthropoid. Ťahákom je aj ruská modelka Angela Nikolau, ktorá dobýja svet rooftopperov a jej kolegovia z tohto adrenalínového a nebezpečného prostredia Rus Vadim MakhorovVitaliy Raskalov z Ukrajiny. Film inšpirovaný skutočnými príbehmi, v ktorých internet svojich hlavných hrdinov priviedol až na hranicu života a smrti, zaujal aj odbornú verejnosť. Triumfoval na filmovom festivale v Moskve a v Minsku, na prehliadkach v Barcelone (Španielsko), Glasgowe (Škótsko), Istanbule (Turecko), Vallette (Malta), Oaxace (Mexiko), Mumbai (India) a Lagose (Nigéria) bol zaradený do finálových skupín, na tzv. official selection. Do slovenských kín ho prinesie distribučná spoločnosť Bontonfilm, slávnostná premiéra je naplánovaná na 22. augusta 2019.