Jon Secada stále spieva, má skvelý album

Žije! Napriek tomu, že ste zrejme o ňom prvý a posledný raz počuli pred štvrťstoročím (1992), keď svet opantal singlom Just Another Day. Ešte do roku 1994 bolo o ňom ako tak počuť, ale potom sa za ním zľahla zem. Naoko.

Dvojnásobný držiteľ Grammy Jon Secada medzitým predal 20 miliónov albumov, hosťoval na Broadway a vydával albumy jedna radosť. Keď sa pozriete na jeho diskografiu na jeho oficiálnej stránke, nájdete ich tam takmer dve desiatky. Už dávno sa odklonil od popu a viac inklinuje k vážnejším žánrom. Dôkazom toho je i jeho aktuálna nahrávka To Beny Moré With Love.

Beny Moré bol kubánsky spevák a autor, ktorému Jon Secada svojim najnovším albumom vzdal hold prostredníctvom desiatich sólových piesní a jedným duetom práve s týmto interpretom. Ten samozrejme vznikol vďaka súčasným vymoženostiam techniky (spevák zomrel v roku 1963). Bavíme sa tu o pesničkách z rokov päťdesiatych a šesťdesiatych minulého storočia, plných kubánskych a latino rytmov.

Čaro nahrávky spočíva v tom, že Secada sa nesnažil odieť staré legendárne songy do súčasných kabátov a urobiť z nich tanečné gýče, ale v maximálnej možnej miere ostáva verný dobovému zvuku. Jednoducho pocta so všetkým, čo k tomu patrí.

A je úžasné zistiť, že dnes 55-ročnému spevákovi sa na tejto nahrávke dá uveriť absolútne všetko. Je tam cit, srdce a horúca latino krv a pritom to nijakou mierou neskĺza do nejakého gýču. Jon Secada sa rozhodol uctiť si jednu kubánsku legendu a urobil nádherne, so živou muzikou a excelentným spevom.. Rozhodne to stojí za pozornosť.

Pavol Božík
80%

Tracklist albumu To Beny Moré With Love
Bonito y Sabroso
Ahora Soy Tan Feliz
La Culebra
Como Fue
Santa Isabel de las Lajas
Cien Fuegos
Dolor y Perdon
Francisco Guayabal
Corazon Rebelde
Que Bueno Baila
Como Fue (duet: Jon Secada with Beny Moré)

Vydavateľstvo: BMG
Rok vydania: 2017
Celkový čas: 35 minút
Počet piesní: 11