Kapela Sematam roztancuje a naladí

Kapela Sematam prichádza s novou skladbou S.A.M.R. vibe plnou letnej atmosféry zachytenej vo funky pulzujúcom videoklipe. Po predchádzajúcom remakeu skladby Miliónkrát obľúbeného interpreta Mira Žbirku a tiež úspešnej skladbe Bomba v spolupráci so zoskupením S hudbou vesmírnou, pokračuje kapela v našľapanom funky-popovom žánri letným singlom. Novinka nesie posolstvo, že so správnymi ľuďmi je leto skoro ako malý raj.

Už samotný názov skladby naznačuje, že ide o letnú skladbu. No za týmito štyrmi písmenami sa ukrýva aj ďalší význam ako fonetický preklad z angličtiny. Rozuzlenie prezrádza samotný text skladby a podškrtáva jej hlavnú myšlienku, ktorá sa nesie v znamení, že s tými správnymi ľuďmi je leto skoro ako malý raj.

Na skladbe a jej zvuku je určite cítiť rukopis našej kapely Sematam. Výrazným prvkom skladby je nosná saxofónová linka, ide o niečo nové v našej tvorbe a zároveň sme radi, že tento nástroj nie až tak počutý v skladbách interpretov zo slovenskej popovej scény. Väčšina ľudí by možno očakávala nejaké pekné story o tom, ako bola skladba skomponovaná v prírode s gitarkou, no realita je taká, že S.A.M.R. vibe vznikol tak, ako všetky naše posledné songy, doma za počítačom. Proces tvorby tejto skladby bol však najdlhší zo všetkých, ktoré sme kedy nahrali a demo verzia má asi 20 rôznych verzií, medzi ktorými bola napríklad aj anglická modifikácia, prezrádza Marek Kutnár.

Svieža novinka so sebou prináša aj letný videoklip plný farieb, vody a najmä funky nálady. Na Vianoce som dostal od sestry pokémonský oblek a hneď mi bolo jasné, že sa stane súčasťou niektorého z našich chystaných videoklipov. A počas toho ako skladba S.A.M.R. vibe vznikala, som vedel, že nadišiel jeho čas, s úsmevom hovorí Marek Kutnár, ktorý počas nakrúcania spolu s kapelou a štábom najazdili po slovenských cestách 1100 kilometrov za dva dni. Vďaka tomu videoklip obsahuje zábery z pláže WakeSoul v Piešťanoch, Nitry, Liptovskej Mary, Château Belá, Dunajskej Lužnej a na záver aj zo záhrady spevákovej mamy.