Karel Gott naspieval duet s Dashou

Maestro Karel Gott má na konte novú hudobnú spoluprácu. Tentokrát naspieval dueto s talentovanou mladou českou speváčkou Dashou. Spoločná pieseň sa nachádza na jeho novom albume Ta pravá.

V češtine sa skladba volá Sám bůh ví jen a pochádza z animovanej disneyovky An American Tail, ktorú so svetoznámym, dnes už zosnulým autorom filmovej hudby Jamesom Hornerom, napísalo legendárne autorské duo manželov Barry Mann a Cynthie Weil. Pesničku v roku 1986 naspievala Linda Ronstadt s Jamesom Ingramom. Po uvedení filmu bol song Somewhere Out There dokonca na druhom mieste v americkom singlovom rebríčku a v Británii na ôsmom. Českým textom skladbu zaopatril Jaroslav Machek a nahrávka vznikla na jar tohto roka v štúdiu ORM.

Dlho som hľadal dueto, ktoré by som si zaspieval práve s Dashou, ktorá je podľa mňa jedna z vôbec najpozoruhodnejších, najmodernejších a súčasne najštýlovejších speváčok u nás. Tak som si hovoril: Ako to, že stále chodíme okolo seba, veľa sme toho spoločne zažili, ale nemáme dueto. Priznám sa, že keď som ju počul spievať duetá s mojimi kolegami, začal som tak trochu žiarliť. A potom som započul filmový song Somewhere Out There. Už som preto nehľadal ďalej nejaké umelecké hodnoty, ktoré sú tak či tak vždy len otázkou pocitu, a povedal som si, že toto je presne pieseň, ktorú by som chcel s Dashou naspievať. Navyše mi skladba silne pripomína Beethovenovu Klavírnu sonátu, čo je jej ďalšie plus, uviedol na margo novej spolupráce Karel Gott.

Otáľala som s materskou rolou, s vydaním svojho sólového albumu a otáľali sme s Karlom Gottem s nahratím spoločného dueta… a čo mi z toho vyplýva, je, že sa rozhodne oplatí počkať si na to najlepšie! Karle, veľmi Vám ďakujem za krásny darček k našej, tento rok už dvadsaťročnej spolupráci!, okomentovala dueto s Karlom Gottom Dasha.

Dueto Sám Bůh ví jen zaradil Karel Gott na svoj nový album Ta pravá, ktorý vyšiel v júni tohto roka a hneď po vydaní si zaň prevzal Zlatú platňu vydavateľstva Supraphon. Tucet piesní, ktoré tvorí album, sú mixom popovej klasiky a štandardov, ktoré chcel legendárny Zlatý slávik nahrať už dávnejšie, v priebehu rokov na ne nezabudol a tento rok prišla tá pravá chvíľa, aby sa dostali na album.