Tak mi prepáč

Nový singel dua Slza, Tak mi promiň, vznikal už na začiatku tohto roka. Potom, čo chvíľu ešte zrel v šuflíku, sa k nemu Petr Lexa v júni vrátil. Zárodky spolupráce s Domique Alagia sa ale začali rodiť už predtým.

Na Domču som po prvýkrát narazil asi pred rokom na TikToku, kde spievala cover Someone You Loved od Lewisa Capaldiho. Vtedy ma natoľko zaujal jej hlas, že som s ňou hneď musel naspievať duet tej piesne. Vymenili sme si pár správ, pochválil som jej tvorbu, poprial veľa šťastia a od tej doby sme neboli v kontakte. Keď sme dorobili demo Tak mi promiň a padla otázka, či by sa tam nehodil nejaký ďalší neokukaný hlas na spoluprácu, spomenul som si na Domču. Napísal som jej, poslal song, ona z neho bola nadšená a asi za dva týždne už sme vychádzali zo štúdia s hotovým singlom, rozpráva Petr Lexa, spevák skupiny Slza.

K singlu vznikol aj symbolický farebný videoklip v pôsobivých retro interiéroch. Po skúsenosti s Padám, kedy sme si vymysleli, zrežírovali a zostrihali klip sami. Vymyslel som prvotný námet, Pam mi ho potom pomohla prepísať do scenárovej podoby, dal som dokopy celý tím, lokácie, rekvizity a ujal sa réžie. Teraz si spätne hovorím, že to bolo možno veľké sústo, ale neskutočne som si to užil. Možno aj práve vďaka super tímu. Všetci odviedli skvelú prácu a hlavne na pľac priniesli úžasnú energiu, bez toho to proste nejde. Z výsledku mám obrovskú radosť, hovorí Petr Lexa.

Pôsobivé video vyšperkovala svojím nezameniteľným hereckým prejavom aj populárna česká herečka Dana Batulková, ktorá stvárnila úlohu terapeutky. Od chvíle, kedy som prišiel s nápadom párovej terapie bolo jasné, že terapeutku musí hrať skúsená herečka, ktorá do úlohy dokáže dostať prísnosť, ale zároveň aj humor a nadhľad. Hlavne som z toho nechcel robiť žiadnu drámu. Spísali sme si zoznam herečiek, ktoré by sa nám v tej úlohe páčili, a hneď na prvom mieste bola Dana. Tá nám to potvrdila ešte v ten deň, a tak sme sa k druhému miestu vlastne ani nedostali. Bola úžasná, zahrala to s neskutočnou ľahkosťou a presvedčivo, a vo výsledku do tej scény priniesla viac, než som čakal. Úžasná skúsenosť, hovorí spevák.