Metalinda vydala nový album

Fanúšikovia slovenskej rockovej legendy Metalinda sa dočkali nového albumuy. Kvarteto muzikantov Peter Sámel, Andy Hudák, Fero GašparíkPeter Kollár prišlo po päťročnej práci v štúdiu s poradovým albumom číslo 16, nazvaným Moja hviezda žije.

Prvou skladbou albumu je hit Láska zvíťazí a uzatvára ho česká hymna Kde domov můj. Na cédečku sa nachádza dvadsať pesničiek, takže je to počtom skladieb akoby dvojalbum. Šestnásť skladieb je celkom nových a pridali sme k nim aj štyri bonusy, všetko sú hymny, predstavuje čerstvú novinku šéf Metalindy, gitarista Peter Sámel.

Po predposlednom albume Metalindy, ktorý bol distribuovaný netypicky s fľaškami alkoholu sa tento predáva celkom tradične v obchodoch a na internete. Skupina s ním vyrazí aj na turné 35 rokov Metalindy a špecifikom je aj to, že cédečko bude pokrstené na každom jednom koncerte tohto turné.

Metalinda je kapela, ktorá sa preslávila pomalými pesničkami, ako napríklad Ján Amos Džínový, Slnko nevychádzaj, Angie. Teraz sme oproti predchádzajúcim albumom trocha pritvrdili, ale na druhej strane pribudli sláčikové nástroje – husle, viola a violončelo. S Andym dokonca spievame spolu dve pesničky a niekoľko som ich naspieval sám, lebo v čase, keď sme na albume začali pracovať, nemali sme práve speváka, hovorí gitarista.

Andy Hudák je spevákom Metalindy síce už štvrtú sezónu, ale Moja hviezda žije je pre neho zatiaľ prvým albumom tejto skupiny, ktorý naspieval: Na svoje si príde široké spektrum poslucháčov, album je naozaj rôznorodý. Okrem poriadnych rockových peciek tam nájdu aj pekné, baladické skladby. Som veľmi rád, že som naspieval CD s takou veľkou legendou, ako je Metalinda. Byť jej súčasťou, pre mňa znamená veľmi veľa.