Karin Ann nastavila budík na tretiu ráno

Hoci má iba 18 rokov a na scénu vstúpila len nedávno, podarilo sa jej za veľmi krátky čas vlastnou hudbou okúzliť fanúšikov na sociálnych sieťach, hudobných publicistov či online portál prestížnych amerických novín The New York Times, ktorý jej venoval priestor vo svojom texte o generácii Z. Reč je o mladej slovenskej speváčke a výtvarníčke s českými koreňmi Karin Ann, ktorá v týchto dňoch prichádza s novým singlom 3AM. Za výsledným zvukom skladby stojí skúsený britský producent Matt Schwartz, ktorý je podpísaný i pod poslednými dvoma albumami Yungbluda. Pod produkciou singla 3AM je podpísaný taktiež Tomi Popovič, ktorý produkoval i doterajšie 3 single speváčky (Ruky preč, Zrkadlo a Zavolaj mi zajtra).

Karin Ann definuje svoje hudobné cítenie ako súčasť aktuálneho svetového prúdu alternative trap. Rok narodenia 2002 ju zaraďuje do takzvanej Generácie Z, vyrastajúcej so silným vplyvom moderných technológií. A práve producent Matt Schwartz, ktorý za zvukom 3AM stojí, má s týmto štýlom bohaté medzinárodné skúsenosti. Pesničku som napísala na ukulele už v pätnástich rokoch. S pomocou producenta Tomiho Popoviča som potom pesničke dávala konkrétnejší tvar a ujasňovala si, ktorým smerom by som chcela v hudbe ísť,  opisuje Karin Ann, pre ktorú bolo nakoniec zlomové stretnutie práve s Mattom SchwartzomSpoločne sme dorobili aranžmány a čiastočne zmenili i pôvodnú melódiu. Som s finálnou verziou veľmi spokojná, dopĺňa speváčka.

V skladbe spieva o tom, akí môžu byť niektorí ľudia toxickí. Mala som obdobie, kedy okolo mňa neboli s výnimkou rodiny len tí najlepší ľudia. Po nejakom čase ma prestalo zaujímať, čo si kto o mne myslí. Každý si zaslúži byť akceptovaný a milovaný bez ohľadu na rasu, pohlavie, sexuálnu orientáciu alebo náboženstvo. A o tom tá pieseň je, prezrádza Karin Ann, ktorá dúfa, že by jej posolstvo mohlo pomôcť ľuďom, ktorí niečím podobným prechádzajú.

Ak sa niekto cíti, že nemá nikoho, kto by ho akceptoval a mal rád, nech pokojne príde za mnou a objíme ma, pretože ja vás mám rada, hovorí Karin Ann, ktorá by chcela, aby ju poslucháči nebrali iba ako speváčku. Chcem sa aktívne vyjadrovať o svete, byť prirodzená a na fotkách sa trebárs neusmievať, keď sa mi práve nechce. Rada by som zotrela bariéru medzi fanúšikom a spevákom, ktorá v hudbe odjakživa panuje, dodáva.

Ako vlastne Karin Ann sama vníma svoju generáciu? Sme si všetci podobní. Mám pocit, že sa začíname starať viac o to, čo sa vo svete deje globálne. Sme z toho nahnevaní a frustrovaní. Napriek tomu si myslím, že by sme mohli veľa vecí zmeniť. Či už sa to týka politiky, rovnosti pohlaví či rasy, práv zvierat alebo ekológie, hovorí.