Karin Ann uzatvára svoj triumfálny rok

Nová skladba speváčky, nazvaná I Yearn For Agony uzatvára bohatú nádielku tohtoročných singlov z dielne Karin Ann. Iba 18-ročný slovenský objav pracuje na debutovom EP s medzinárodným producentským tandemom v zložení Matt Schwartz (Yungblud, Massive Attack) a Tomi Popovič. Novinku sprevádza vydarený burtonovsky hororový videoklip, na ktorého scenári i réžii sa speváčka osobne podieľala. Po Slovensku, Česku, Maďarsku, Nemecku a Poľsku Karin Ann najnovšie boduje vo Veľkej Británii. Jej nový singel totiž v exkluzívnej premiére predstavil prestížny britský magazín Wonderland.

Skladba I Yearn For Agony je podľa slov Karin Ann o najtemnejších zákutiach jej mysle v tom najtemnejšom období. Bola som dlho v živote v rozpore sama so sebou. Stále som sa sama seba pýtala, prečo nemôžem byť taká, akú ma ľudia chcú mať. Všetko som si vyčítala, každú vec som v sebe stále rozoberala a riešila, a to ma priviedlo do psychických stavov, ktoré sa dajú prirovnať k agónii. A o týchto stavoch tá pieseň je, vysvetľuje Karin Ann posolstvo, ktoré nesie jej najnovšia pieseň. Dúfa, že skladba by mohla prehovoriť k ľuďom, ktorí prežívajú niečo podobné. Keby zároveň pomohla aj tým, ktorí si niečím takým neprešli, aby pochopili, aké to je, bola by som šťastná.

O speváčke je známe, že na svojich videoklipoch vždy aktívne spolupracuje, prichádza s nápadmi a námetmi, ako by klip k danej piesni mal vyzerať, aby čo najvernejšie vystihol atmosféru i odkaz ukrytý v singli. V prípade jej najnovšieho klipu je jej autorský vklad doposiaľ najvýraznejší spomedzi všetkých jej doterajších klipov. Ja mám vždy dosť veľký vstup do toho, aký bude videoklip alebo o čom bude, ale teraz som sama plánovala aj tie najmenšie detaily ako napríklad prechody medzi scénami. Som veľmi spokojná s tým ako vyzerá konečný výsledok, hodnotí finálnu podobu klipu speváčka. I Yearn For Agony je pre mňa veľmi vizuálna pieseň. Takže keď som písala scenár ku klipu, okamžite sa mi v mysli vynoril koncept, ktorý čerpá zo strašidelných príbehov, hororov a kriminálnych prípadov. Celý vizuál som koncipovala filmovo a zámerne som sa snažila, aby bolo video pre diváka mierne nepríjemné. Mám rada filmy a štýl Tima Burtona, čo tiež ovplyvnilo tento klip, dodáva.