Karin Ann zdoláva štíty svetového šoubiznisu, zahrá pred Imagine Dragons

Keby od každého, kto ju na Slovensku nepozná, dostala euro, bola by milionárkou. Svet je z nej však ohromený. K výpočtu úspechov si slovenská speváčka Karin Ann môže pripísať ďalší fenomenálny úspech. Zaspieva totiž ako hosť na koncertoch jednej z najúspešnejších súčasných skupín na svete, Imagine Dragons a to nielen v Prahe.

Len pred pár dňami Karin Ann zverejnila na svojich sociálnych sieťach informáciu, ktorú možno bezpochýb zaradiť medzi jej najväčšie medzinárodné úspechy (a to ich na svojom konte naozaj nemá málo). Jedna z najúspešnejších kapiel súčasnosti Imagine Dragons si túto iba 19-ročnú slovenskú speváčku vybrala ako hosťa na tri koncerty európskej časti svojho svetového turné Mercury World Tour. Karin Ann vystúpi na ich koncertoch v lotyšskej Rige (1 koncert – 1. jún 2022) a v Prahe (2 koncerty – 5. a 6. jún 2022 – Letisko Letňany).

Je pre mňa veľkou poctou, že si ma Imagine Dragons vybrali. Sledujem ich už dlho, mám ich rada a stotožňujem sa s ich postojmi, napríklad v oblasti LGBT práv, zdôveruje sa v súvislosti s dôležitou udalosťou vo svojom koncertnom kalendári Karin Ann.

Ďalším dôležitým termínom je jej koncert na The Great Escape Festivalebritskom Brightone, ktorý sa uskutoční už čoskoro – od 11. do 14. mája. Mnohí umelci, ktorých uznávam, hrali na tomto festivale. Je to veľká česť, byť jeho súčasťou, odkazuje Slovenka, ktorej meno skloňuje už doslova celý svet.

Hoci na hudobnej scéne nie je ešte veľmi dlho, už o nej s nadšením písali taliansky Vanity Fair, nemecký Bild či americký New York Times. Aktuálne boduje na streamovacích platformách jej nové EP side effects of being human. Objavila sa aj v kampani Spotify Equal na kultovom billboarde na newyorskom Times Square.

Na spomínaných blížiacich sa koncertoch zaznejú okrem iného aj skladby z jej druhého EP, ktoré vyšlo tento rok vo februári. Titulnou skladbou EP je pieseň almost 20 a Karin v týchto dňoch predstavuje jej oficiálne lyric video – symbolicky len pár dní pred svojimi 20. narodeninami, ktoré oslavuje 10. mája.

Almost 20 je pre mňa veľmi osobná pesnička, preto som ju vybrala ako titulnú na novom EP. Rieši moje pocity počas dospievania, ktoré silno ovplyvnila dvojročná, nedobrovoľná izolácia od mojich rovesníkov a odtrhnutie od aktivít, ktoré dospievajúci ľudia bežne zažívajú, opisuje Karin Ann a dodáva, že ju vždy poteší, keď si jej poslucháči nájdu v textoch aj vlastný význam.

Druhé EP speváčky Karin Ann vznikalo na Slovensku, v Česku, v Londýne a v Kalifornii. Pod nahrávkou, ktorá prináša okrem popu aj viac gitár a energie, sú podpísaní prvoligoví producenti Chris Lord-Alge a Matt Schwartz. Niektoré gitarové party na EP nahral gitarista Bon Jovi Phil X. Karin Ann touto 8-piesňovou kolekciou uzatvorila dva roky na hudobnej scéne, počas ktorých stihla vydať 12 singlov a dve EP. Predovšetkým sa však táto mladá talentovaná Slovenska za dva roky na scéne vyprofilovala ako umelkyňa, ktorá prostredníctvom svojej hudby otvára tabuizované témy a aktívne podporuje boj za ľudské práva.