Skupina The Paranoid má nového speváka a vyráža na turné

Skupina The Paranoid má nového speváka. Na miesto Igora Belaja do nitrianskej kapely nastúpil Rob Raven. S novým členom naplánovali The Paranoid slovensko-české turné. Rob Raven do skupiny dokonale zapadol a už spolu chystajú aj nové nahrávky.

Po odchode Igora sme vyhlásili konkurz, na ktorý sa prihlásilo veľa spevákov a dokonca aj speváčky, ale nikto z nich sa nám do Paranoidu hlasovo, alebo prejavom nehodil. Roba sme spoznali už v roku 2012 na turné, keď nám s jeho vtedajšou kapelou Meredith robili predkapelu. Vtedy sme si padli do oka. Po neúspešnom konkurze sme sa rozhodli skúsiť to s ním. Už na prvej skúške sme cítili, že to bude fungovať. Jednoducho k nám zapasoval, ako do puzzle, aj spevom aj prejavom. Je to šikovný muzikant. Presvedčiť sa o tom fanúšikovia môžu už čoskoro na koncertoch a na novom singli, ktorý chystáme, konštatuje gitarista Roman Birkuš.

Kapela už intenzívne skúša, teší sa na koncerty, ktoré im, a podľa reakcií na sociálnych sieťach, aj fanúšikom chýbajú.

Nikdy sme ani len neuvažovali o tom, že by sme to zabalili. Život bez hrania na pódiu si ani nevieme predstaviť. Preto sme teraz pár mesiacov poriadne makali, aby sa Paranoid znovu postavil na nohy. Pripravili sme nové turné, oprášime na ňom aj pesničky, ktoré sme dlho nehrali. Práve sa vyrábajú konštrukcie na svetelnú šou a budú aj špeciálne efekty. Už sa na to tešíme, bude to poriadne husté, povedal o pripravovaných koncertoch Roman Birkuš.

Miesta koncertov vyberali chalani podľa technických a priestorových možností klubov. Zvolili sme teraz iba mestá, ktoré majú väčšie kluby, lebo chceme predstaviť špeciálnu scénu a šou. Je ťažké hrať všade tam, kde by naši fanúšikovia chceli, ale možnosti hrania na Slovensku sú obmedzené a nie všetky kluby vyhovujú našim technickým požiadavkám, vysvetlil rozpis miest turné Roman Birkuš.

Vstupenky na turné sú dostupné na predpredaj.sk. Na výber je klasická vstupenka so vstupom na koncert a VIP vstupenka, ktorá zahŕňa okrem vstupu na koncert aj tričko, podpísaný plagát kapely, stretnutie s kapelou a fotografiu s jej členmi. Špeciálnym hosťom turné bude skupina Sanchez Amstredam.

The Paranoid Tour 2018
06.04.2018 Bratislava, Majestic Music Club
07.04.2018 Praha, Futurum Music Bar
13.04.2018 Trenčín, Piano Club
14.04.2018 Nitra, Nová Pekáreň
21.04.2018 Brno, Eleven club
27.04.2018 Žilina, Smer Music Bar
28.04.2018 Košice, Collosseum club