Karmen Pál-Baláž sa cíti pripútaná

Hovorí sa, že ak nájdete v živote cestu bez prekážok, určite nikam nevedie. Speváčka Karmen Pál-Baláž vie o tom svoje a možno aj preto sa rozhodla ísť s kožou na trh. Novinka Pripútaná je pre ňu špeciálna hneď z niekoľkých dôvodov, pričom odkrýva v nej i doposiaľ najväčšiu časť zo svojho súkromia.

Ťažšie chvíle v osobnom aj v pracovnom živote, ktoré sa obvykle spájajú s rôznymi dilemami, ráznymi rozhodnutiami a odhodlaniami, sa nevyhli ani tejto speváčke. V jej prípade boli nahromadené impulzy také silné, až vyústili do novej skladby.

Nie, nejde o love song, ako by sa mohlo zdať. Pripútaná je o mne a o mojej ceste. Je o tom, ako veľmi ma srdce ťahá vykročiť, vybočiť z vychodených ciest a pohnúť sa za mojimi snami. Avšak, sama sebe málo verím, takže ma to doslova brzdí, pripúta k zemi a nepustí ďalej, hovorí úprimne speváčka. Zároveň netají, že pieseň je pre ňu obzvlášť cenná aj z dôvodu, že ju ako umelkyňu opäť posunula o kúsok vpred: Táto skladba je pre mňa veľký krok, prvý raz som totiž autorkou textu aj hudby, čo je pre mňa celkom nová skúsenosť.

Keď som si začala túto pesničku prvýkrát brnkať na gitare a vymýšľať text, nedokázala som si ani len predstaviť, že by z toho raz mohol byť singel. No veľmi som o tom snívala. Prvé nápady k textu som dostala pri večernej prechádzke v lese. Prvky z prírody sú súčasťou textu, rovnako ako aj môjho života. Spočiatku to boli skôr krátke myšlienky, nemyslela som hneď na to, že z toho bude text k pesničke. Aj touto skladbou sa dostávam bližšie k tomu, aby som si viac verila. Je to pre mňa splnený sen. Verím, že sa s jej nosnou myšlienkou stotožní viacero ľudí, nádeja sa speváčka. K pesničke je už pripravená aj maďarská verzia, ktorá bude čoskoro zverejnená spolu s videoklipom.

Klip k pesničke sa nakrúcal ešte v novembri minulého roka. K jeho vzniku viedlo niekoľko tisíc kilometrov. Dôležitá je i jeho samotná podstata. Samotný videoklip má symbolizovať to nesmelé, smutnejšie ja, kde veľmi chcem, ale neviem sa pohnúť ďalej, a to v kontraste s mojou slobodnou stranou, ktorá sa už viac nebojí kráčať smerom, ktorým ma srdce ťahá, prezrádza hlavnú ideu klipu umelkyňa.