Katrina sa poprechádza po Slnku

Bratislavu čaká exkluzívny trojkoncert. V stredu 13. novembra 2019 sa v bratislavskej Eurovia Aréne po prvý krát predstaví anglická pop-rocková legenda Katrina zo skupiny Katrina & The Waves. Publikum poteší pozitívnym hitom Walking On Sunshine. Ďalším účinkujúcim bude obľúbený český skladateľ populárnej a filmovej hudby, herec, spevák, komik, klavirista Jaroslav Uhlíř. A nakoniec všetkých roztancuje skupina Desmod, ktorá zahrá najväčšie hity.

Alex Cooper, Katrina Leskanich, Kimberley Rew a Vince de la Cruz spoločne začínali roku 1981 ako The Waves. Ale čoskoro začal Rew skladať piesne priamo pre vokalistku Katrinu Leskanich, ktorá sa stala hlavnou speváčkou a jej meno sa následne premietlo aj do názvu skupiny. Zo začiatku mala kapela úspech hlavne v Kanade, ale s hitom Walking On Sunshine prišla nominácia na Grammy a aj komerčný úspech. Vďaka megahitu vyrazili Waves na turné a koncertovali na celom svete s kapelami ako Wham, The Beach Boys, Pointer Sisters, The Kinks či Fleetwood Mac. V roku 1997 nahrala kapela úspešný song Love Shine A Light, s ktorým Katrina & The Waves zvíťazili v Euro Song Contest. V roku 2001 začala Katrina Leskanich kariéru ako sólová speváčka a pokračovala v písaní a nahrávaní. Prvý sólový album Katrina Leskanich vydala v októbri 2005. Odvtedy charizmatická speváčka koncertuje po celom svete a teraz zavíta aj na Slovensko.

Na Slovensko sa teším, počula som, že je tu energické publikum. Zaspievam najväčšie hity vrátane Walking On Sunshine. A predstavím aj piesne z môjho kompilačného albumu Very Best Of Katrina, ktorý som vydala v roku 2017, prezradila speváčka Katrina Leskanich.

Ďalším účinkujúcim na trojkoncerte 13. novembra bude obľúbený český skladateľ populárnej a filmovej hudby, herec, spevák, komik, klavirista Jaroslav Uhlíř. Začínal v kaviarňach a potom účinkoval v skupine Faraon, kde sa zoznámil s Karlom Šípom. Následne aj so Zdeňkom Svěrákom, s ktorým spolupracuje dodnes. Jaroslav Uhlíř má na konte mnoho rozprávkových a filmových piesní z filmov S čerty nejsou žerty, Ať žijí duchové! alebo Vrchní, prchni!

Chýbať nebude ani slovenská scéna, ktorú zastúpi skupina Desmod. Zahráme naše najväčšie hity a single z aktuálneho albumu Molekuly zvuku, ktoré ľudia poznajú aj z rádií, Vŕba, Nevrav mi, aký som či Chýbanie. Nezabudneme ani na staršie songy Vyrobená pre mňa, Na tebe závislý, 100 rokov samoty alebo To nie je možné, teší sa Mário Kuly Kollár.